موضوع: استرس
نمایش پست تنها
قدیمی 31-07-2011, 10:58 AM   #4
shakira
(کاربر باتجربه)
 
shakira آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 111   (نمایش پست ها)
تشکر: 29
23 بار در 20 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
57 دور کردن استرس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مادر یک کنکوری نمایش پست ها
18 سالشه...
رشته ی تجربی..
همیشه هنگام پاسخ به سوال های شفاهی استرس داشته... و امسال به دلیل مهم بودن سرعت عمل در کنکور در تستها و آزمون هایش استرس می گیرد...
خب مادر محترم این استرس در اکثر کنکوری ها وجود دارد.پس خیلی نگران نباشید،اما
اگر این استرس خیلی زیاد باشد متاسفانه نگاه به تلاش زیاد نمی کنه و فقط راندمان کارو پایین میاره.
قبلش این نکته رو بهتون بگم که شما به تنهایی نمی تونید بر استرس دخترتون غلبه کنید.پس ایشون هم خودشون باید همکاری کنند.(یعنی اصلشم همینه که خودش بر استرسش غلبه کنه البته با همکاری خونواده)
شما نباید خیلی روی درس خوندن دخترتون فوکوس کنید،چون این خودش استرس زاست.باعث میشه دخترتون فکر کنند قضیه کنکور دیگه همه زندگیشه.پس کنترل باشه اما شدید نباشه.(سعی کنید غیر مستقیم باشه)
از اون خونواده هایی نباشید که از کنکور یه دیو ساختن.مواقعی که می خواهید دخترنو راهنمایی کنید از لفظ استرس به هیچ عنوان استفاده نکنید.
حالا مخاطب من دختر شما هستش:ببین دختر خوب شما دارید تلاش می کنید مهمم همینه پس به خود کنکور فکر نکن،موقعی که دبیرستانی بودم به خودم می گفتم به امید بیست می خونم اما به فکر بیست نیستم.دوستام به این جمله من می خندیدن،اما می دونی چیه فکر کردن زیاد به یه چیزی آدمو داغون می کنه.اینکه می گفتم به امید بیست می خونم یعنی طوری باید مطالعه می کردم که همه موضوع درسیمو خوب خوب متوجه شم.بقیش مهم نبود.
تازه بعضی وقتا می تونی به بعد از کنکور فکر کنی،یعنی خودتو توی دانشگاه ببینی.این یعنی اینکه به این باور رسیدی که من می تونم.

مادر عزیز یه سری لینک هم بهتون معرفی می کنم بعد از اینکه خودتون مطالعه کردید یه جوری دخترتونو هم ترغیب کنید که این مطالبو بخونه.


اضطراب و استرس - روانشناسی، روانکاوی، روانسنجی، روانپزشکی، مشاوره، مقالات و تست ها

مسائل تحصیلی فرزندان - روانشناسی، روانکاوی، روانسنجی، روانپزشکی، مشاوره، مقالات و تست ها

مطالعه و مسائل تحصیلی - روانشناسی، روانکاوی، روانسنجی، روانپزشکی، مشاوره، مقالات و تست ها
shakira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول