روانشناسی، روانکاوی، روانسنجی، روانپزشکی، مشاوره، مقالات و تست ها  
بازگشت   روانشناسی، روانکاوی، روانسنجی، روانپزشکی، مشاوره، مقالات و تست ها > مقالات > حسادت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 28-01-2011, 09:53 AM   #1
مینو
(کاربر باتجربه)

مینو آواتار ها

pow چه رفتاري در مقابل حسادت انجام بدهيم ؟

چه رفتاري در مقابل حسادت انجام بدهيم ؟

علت حسادت – تراپي حسادت – دليل و مدركي براي حسا د ت وجود دارد؟ - حسا دت يك راه زندگي است – كمك اوليه – حسادت تحت شرايط استراتژي
چگونه حسا د ت بوجود مي آيد ؟

اينطوري كه بطور سطحي ملاحظه مي شود حسادت نمايانگر احسا س است . كه مي تواند با اظهار واقعه بعضي از انسانها مارا به تحريك در آورد . زيرا ديگران هرچه انجام مي دهند ما نا گزيريم با حسا د ت واكنش انجام بدهيم. در اصل هينطور است كه ما حسا د ت خودمان را بوجود مي آوريم. درپشت اين حسا د ت افكار شخصي بزرگ و عقيده ، خودش را مخفي كرده. و بي قيد وشرط عشق ومحبت وتوجه به همسر مورد احتياج است.

مبتلايان به او اطمينا ن ندارند و زندگيشان مدام در ترس مي باشد. به اندازه كافي خوب نيست احتمالا\" چيزي بدست نيا وردند. چيزي كه براي آنها مهم است ، همه چيز، هر چيزي را كه ميبيند منفي انتقال مي دهد. آنها زنده دل و تخيلي ( فانتازي) . هستند.

ودر خودشان بدترينها را براي خودشان تصور مي كنند. همسر ديرمي آيد سپس او به اين نتيجه ميرسد كه بيرون به او خيانت كرده . همسر(زن) ميرود با دوستش غذا بخورد سپس به اين نتيجه ميرسد كه او ديگر شوهرش را دوست ندارد غم انگيز در اينجاست كه مبتلا حاضر نيست وقتي كه به نتيجه پاياني ميرسد آن را مورد سوال قرار بدهد. بالاخره حسا د ت او يك مدرك كافي است.احتمالا\" حدس او حقيقت دارد در حقيقت احساس حسادت او اگثر نتيجه احتما ل او است.

زماني كه او ميكند كه همسرش چيزي با رئيسش خودش دارد بعد بطور خودكار احساس حسادت مي كند كه با زور پرسش كردن آغاز مي شود اعتراض كردن و با كنجكاوي نگاه كردن نامه هاي شخصي و جيب پولي همسرش. بله بعضي اوقات مبتلايان حتي از اين بيشتر جلو مي روند لباسها را كنترل مي كنند از پشت سر همسرشان را با ماشين تعقيب ميكنند. وبا تلفن زدنها آن را بمباران لفضي مي كنند. و همسر هيچ شانسي ندارد كه مقصر نبودنش را به اثبات برساند.

چراعكس العمل بعضي از انسانهاي حسود به شكل ديگري است ؟
انسانها ، كه خودشان را باور دارند .كه آگاهي خودشان قوتر و ضعيف است و خودشان قبول ميكنند. كه مقدار كمي به حسا دت مستعد هستند . آنها در دوران كودكي ياد گرفتند. كه خودشان را كمتر به عقايد ديگران وابسته كنند. وارزش خود را به اندازه تقسيم كنند. چطور محبوب در نزد ديگران هستند. آنها ياد گرفتند كه براي خوشنودي خودشان تلاش كنند انسانهاي حسود شديد نياز به تائيد توسط ديگران را دارند و مي دانند كه با خودشان از كم شروع كنند.

حسا د ت براي يك رابطه اساسا\" زيان آور است ؟

خير، احسا س حسا د ت مي تواند براي ما يك تحريك با شد . ما متوجه مي شويم براي مثا ل چقدر همسرمان براي ما مهم است. وتلاش بيشتري براي او مي كنيم ما انرژي بيشتري در محل كارمان ميگذاريم زماني كه همكا ر( موئنث) منتقل مي شود. زماني احسا س حسا د ت زيان آور مي شود كه او ادامه داشته باشد . و افسردگي ما را از پاي بياندازد . رابطه ما به مخاطره ، تحت فشار يا اصلا\" مخروب مي شود.

عشق و حسادت به هم تعلق دارد ؟

در اينجا نظرات با هم فاصله زيادي دارند . Rolf Merkle نويسنده كتاب ( حسا د ت). بر اين عقيده است ، كه خودش حسا د ت را رد مي كند . حسا دت با آن چيزي ربط دارد كه ما انسانها را به شكل ديگري مي خواهيم تصور كنيم. او بايستي خودش طوري رفتار كند هما ن طور كه ما خواستاريم . چونكه ما احسا س بدي داريم .... عشق در نقطه مقابل آن است . براي ما و همسرمان خيلي مهم است و ما مي خواهيم كه حال او خوب باشد . درحاليكه حسا دت يك احساس منفي است عشق يك احساس مثب مي با شد.

يك حسا د ت مستدل وجود دارد ؟

حسا د ت هميشه براي مبتلا مستدل است هركه حسودي را لمس كرد يك انگيزه مي بيند يك علت براي حسودي خودش. سوالي كه او از خودش بايستي بكند از اين جهت است دوست دارم حسوديم را نگهه دارم يا او را از خودم دور كنم . سپس من تشخيص مي دهم كه او با من و همسرم خدمت خوبي انجام نداده است. براي مثا ل خيلي از انسانها حسا د تشا ن را براي مستدل كردن نگهه مي دارند. وقتي كه همسرش با زنان بيگانه رفته است . حسا د ت آنها گسترش پيدا مي كند . و بطور دائم به همسرش اعتراض مي كند. و در هر قد مي كه برميدارد تحت مراقبت بايد باشد.براي يك مدت زمان محدودي اي يك عكس العمل مطمئن و كلا\" معمولي است . چرا كه يك وقتي براي زندگي زناشويي و درون شخصي آزادي لازم است.

رها كنيد ببخشيد و دوباره با همسرتان اعتماد سازي كنيد يا اينكه ازهم جدا شويد.

چه مي توا نم من در مقابل حسا د ت خودم انجام بدهم ؟

بطور واضح انجام دهيد كه شما خودتان و نه همسرتان را حسود نمي كنيد. شما رفتار اورا بعنوان بي اعتناع بودن و به عنوان ومدرك مي سنجيد، به اندازه كافي خوب نيست . شما انتظار داريد كه خودش بيشتر نگران شما باشد. شما اعتماد به نفس خودتان را قويتر كنيد يك خود اعتمادي سالم سلاح اثر كنندهاي در مقابل حسا د ت است. وقتي كه شما با ور داريد دوست داشتني هستيد و به همسرتان به اندازه كافي مي توانيد ارائه دهيد سپس نيازي شما نداريد در پشت تمام دشني ها احتما ل بدهيد. بهتر است الان با آن شروع كنيد خوتان يك فهرست تقويت كننده و با كيفيت تهيه كنيد و مرتب آن را بخوانيد .

علاقه اتان را رشد بدهيد. و يك محيط دوستانه با دوستانتان بنا كنيد. هردو به شما كمك ميكند كه خودتان را وابسته به همسرتان نكنيد. برسي كنيد شما بلا خيا لي درون خودتان يك بار ديگر. كه چقدر با حقيقت مطابقت دارد. نبايد درپشت هر دوست يك رقيب احتما ل بدهيم . ودر پشت هر خانم هم يك رفيق .

چه موقع حسادت براي يك رابطه خوب است ؟

آيا حسادت نمك سوپ است يا اينكه سوپ نمكي شده ، بايستي هركس خودش تشخيص بدهد در نهايت هم بايستي هركس خودش به اين سوال جواب بدهد.

چه زماني بايستي مقداري در مقابل حسا د ت او اقدام كنند ؟

هر كدام از همسران بايستي خودش تشخيص بدهد . چقدر ( زياد ) است. يكي دوست دارد غذا با ادويه قوي بجاي ديگري. در كل من ميخواهم بگويم وقتي كه تحت حسادت رنج مي كشيد. بدين معني كه هردو نا راضي و بد شانس هستيد و زماني كه متوجه حسادت مي شويد در آن موقع او مقابل همسرش بيشتراحسا س خصمانه ميكند تا محبت آميز.

شخص حسود مقداري همسرش را با ور ميكند؟

بطورقانوني خير.وكاربردي هم ندارد وقتي كه هميشه بي گناهيش را قسم مي خورد و اطمينان مي دهد كه همسرش را دوست دارد و ديگري وجود ندارد . شكا ك بودنش حسا د تش است . آنها براي حساتشان مسئول هستند.

چگونه متوجه مي شويم كه همسرمان بيماري حاد حسادت دارد؟

وقتي كه شخص حسود بطور دائم جاسوسي مي كند ، وقتي كه او كيف پول و مداركش را براي به اثبات رساندن از روي بي اعتماددي بهم بريزد ، وقتي كه بطوردائم اعتراض كند اورا شياد يا فريبنده قبول ميكند. وقتي كه خودش راتقريبا\" از ديگران زنداني مي كند ميخواهد منزوي شود . وقتي كه بطور آزادانه نمي تواند با هم بيرون برود ، چونكه حسادت مانند چشمان عقاب نظاره مي كند. آيا خودش براي ديگري علا قمند است.دريك كلام : وقتي كه رابطه ما نند زندان شده است و تمايل به عشق بطور دائم وبوسيله نزاح هاي دائمي و كمكش ها مورد آزمايش قرار مي گيرد.

چه كسي واقعا\" دوست دارد،ا و حسود است . اين چه ادعا يي از آن است ؟
وقتي كه اينطور باشد پس بايستي تمام انسانها به حسادت حسا س شوند. با وجود اين اينطور نيست . يا اينكه بايستي حسادت نبودنش را پنهان كند . كه او همسرش را دوست ندارد. براي من حسادت و عشق اينگونه است . عشق يك حس مثبت است در حاليكه حسادت يك نوشابه

حسادت تمايل به دوست داشتن است ؟

از ديد من خير. حسادت يك دليل براي آن است. كه از نا اميدي خودش و يك مقدار كمي از احساس بارزش خودش رنج مي برد. شخص حسود از همسرش سوء استفاده مكند بعنوان دليل براي آن ، كه او، حسود، جذاب و جالب براي عموم است.

يك حسود معمولي ويا حسود بيمار وجود دارد؟

دقيقا\" به اين شكل است ، مثل اينكه بگوييد يك بيماري حاد كمر درد وجود دارد كمر درد يك علامت براي آن است . كه چيزي درست نيست. و همينطور ربط ميدهد به حسادت . او براي من مثل يك فشارخون بالا يا معده درد است . هركس بايد خودش تشخيص بدهد. آيا بزرگي حسادت براي او هنوز قابل تحمل است.

چگونه بايد من رفتار كنم وقتي كه همسرم به من خيانت ميكند؟

با او صحبت كنيد ، اورا مخاطب قرار دهيد آيا يك شب بوده يا حدودي حقيقت دارد رابطه را مورد سوال قراردهيد. علت رابطه نا مشروع را بخواهيد . تا در پيرامونش تفكر كنيد و از خودتان بپرسيد : چه اتفاقي براي من و همسرم افتاده است. چه چيزي را در اين سا لي كه باهم بوديم سهل انگاري كرديم چگونه ميتوانيم ما رابطه مان را از نو زنده نگهه داريم. چگونه ميشود براي زندگي زناشويي مان خوب انجام بدهيم. پس از آن شما به اينجا نگاه كنيد.

چه چيزبراي شخص حسود در ترا پي مهم است ؟

اولين قدم كه وجود دارد مسوليت حسادت را به دوش بگيرد . بدين معني كه شخص حسود تشخيص بدهد و قبول كند. كه او خودش را حسود مي كند ونه همسرش، يا اجتاب از دوري كردن ، يعني اينكه او مي تواند مقداري به اين جهت انجام دهد تا حسادت اورا به زانو در آورد. قدم دوم كه وجود دارد بيشتر مراقب خودش باشد و قبول كند هر كه بيشتر مراقب خودش باشد ترسش هم را از دست مي دهد .

چگونه من بايستي در مقابل شخص حسود رفتار كنم ؟

همسر را وادار كنيد در جستجوي كمك حرفه اي باشد و اورا روشن سازيم كه در مقابل حسادت مسئول است . و به اين سبب او مقداري مقابلش ميتواند كاري انجام دهد. به او بازگوكنيم كه به او ارج ميد هيم و دوستش داريم . و رفتار او را نا ديده مي گيريم.

تسليم حسا دتش نشود. و بخوبي خيلي زياد است كه خيلي از حسودان اين بيان را دارند حسادتشان تسليم شده باشد.

افكار حسادت و احساس توسط افكار Stopp قطع مي شوند شما از خودتان سوال كنيد چطوري چه صحبت ميكنيد بالاخره : كه من به همسرم اعتماد ميتوانم بكنم. ؟چه كار خوبي براي همسرم مي توانم انجام بدهم. كه با آن بيشتر مرا درك كند؟

راه دوم – عصبانيت و افكار حسا د ت خود تان را بطور آواز و با مزه بيان كنيد . بدين معني كه انطور شما انجام بدهيد شما اافكار منفي خودتان را در يك فهرست بصورت آهنگ بنوسيد كه در افكارتان آنرا بخوانيد و احتمالا\" افكار عصباني را بامزه و با صداي ميكي موس بيان كنيد. وقتي كه اين كار را انجام مي دهيد بايستي غير اراده لبخند بزنيد و اينطوري براي لحظه –اي مشكل احساس ي خودتان را قطع كرديد.

مینو آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
حسادت, در مقابل حسادت چه کنیم؟, روان شناسی, روانشناسی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)