قدیمی 02-07-2011, 01:16 PM   #1
سمانه
(کاربر تازه وارد)

پیش فرض عدم كنترل بر خود

با سلام من حدود 8 ماه است كه عروسي كردم در اين مدت زمانهايي پيش امده كه با شوهرم اختلاف نظر دارم يا مسائلي به وجود آمده كه با هم حرفمون شده . نميدونم چرا ولي خوب من از بعضي از رفتارهاي اون ناراحت ميشم مثلا وقتي عصباني ميشه رو خودش كنترل ندارد و داد مي زنه يا از خودش عكس العملي نشان مي دهد كه من مي مانم كه اون همون شخص چند دقيقه قبله نمي دونم چكار كنم لطفا راهنماييم كنيد
سمانه آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-07-2011, 07:19 AM   #2
shakira
(کاربر باتجربه)

shakira آواتار ها

54

سلام سمانه خانم
شما 4 ماه پیش هم یه مسئله ای با همسرتون داشتید.آیا اون مشکل کاملا بر طرف شده؟(اینو تو پستای قبلیتون خوندم)
shakira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-07-2011, 12:42 PM   #3
سمانه
(کاربر تازه وارد)

سلام ممنونم از توجه شما ، از اون روز به بعد مسئله براي نگراني در اون مورد پيش نيومده
قدیمی 05-07-2011, 08:05 AM   #4
shakira
(کاربر باتجربه)

shakira آواتار ها

ztzsjm

سمانه خانم شما می دونید علت عصبانی شدن همسرتون چیه؟
در مقابل عکس العمل شما چیه؟
قدیمی 05-07-2011, 11:38 AM   #5
سمانه
(کاربر تازه وارد)

سلام
بيشتر وقتها وقتي كه من از اون مي خوام يه كاري را انجام بده و اون نمي خواد اون را انجام بده اصلا بزار يه چيزي را بگم شوهرم يه اخلاقي كه داره اينه كه برنامه ريزي براي كاراش نداره مثلا جمعه گذشته ما بعداز ظهر خانه مادر شوهرم مهمان بوديم وگفته بود براي ساعت 5 الي 6 آنجا باشيد چون خواهر شوهرم مي خواست برود مسافرت ومي خواست همه دور هم باشيم از ساعت چهار به اون گفتم پا تلويزيون بلند شو وكارات را بكن اون تا اخر برنامه را نشست ديد و ساعت 30/5 بعدازظهر تازه رفت دوش بگيره بعد كه اومد به من گفت زود باش بريم كه من گفتم صورتت را اصلاح كن گفت وقت نيست من هم گفتم نه اصلاح كن بيش از ده دقيقه وقت نمي گيره كه يهو عصباني شد و داد زد كه من هم گفتم اصلا نمي يام كه تاساعت 30/6 اصرار كرد تا من هم به زور رفتم . عكس العمل من هم اكثرا اينه كه باهاش قهر مي كنم نه اينكه حرف نزنم و محل نزارن نه بلكه جوري رفتار مي كنم كه متوجه بشه خيلي ناراحتم اينم بگم جندين مرتبه بهش گفتم كه در كارهات برنامه ريزي كن . اينكه ديگران نمي تونند هميشه منتظر تو باشند. ولي اون كار خودش را مي كنه و اصلا وقت براش مهم نيست مثلا پريشب قرار بوده ساعت 6 از كار برگردد كه نيامد من زنگ بهش زدم كه كجا هستي گفت تا 1 ساعت ديگه خونم ولي ساعت 8 اومد بهش مي گم چرا دير كردي ميگه دوستم اومد و حرف مي زديم ميگم آخه نبايد بگي كار دارم كه جواب من مي گه زشته . اصلا نمي تونه به كسي نه بگه و اينها من را ناراحت مي كنه و يه چيز ديگه كه هست اينه كه اگه زياد روي يه چيزي كه برام مهمه اصرار كنم ناراحت ميشه .
نمي دونم چه كار كنم
قدیمی 06-07-2011, 08:04 AM   #6
shakira
(کاربر باتجربه)

shakira آواتار ها

Clap

سلام

ببینید سمانه خانم مثلا روز جمعه که قرار بوده برید خونه مادر همسرتون،خب شاید واقعا اون برنامه واسه همسرتون اهمیت داشته،خودتونم خوب می دونید که آقایون واسه رفتن به جایی خیلی زود آماده می شن،خب شما قرار بوده 5-6 اونجا باشین،دیگه بقیش پای خودش بود.
حالا اصلاح صورت نکردن که نکردن،شما که مسئول اصلاح صورت همسرتون نیستید.هر کسی کارای شخصیشو باید خودش انجام بده،بقیه نمیگن که چه زن شلخته ای داره،میگن خودش شلخته است(حالا یه بارم که زیاد مهم نیستش)
سمانه خانم تغییر پذیری تو آدما هست،اما وقتی که خودشون بخوان،شما به زور نمی تونید اینکارو انجام بدید.جز اینکه یه سری لج بازی پیش میاد.
این ویژگی نتونستن نه گفتن همسرتون،نه تنها برا شما عذاب آوره.واسه خودشم بده.حالا شما باید چیکار کنید؟
ببینید مردها از اینکه یکی بخواد یه چیزی بهشون یاد بده زیاد خوششون نمیاد(بعضیاشون!!)شما باید طوری حرف بزنید که بهشون بر نخوره.مثلا مسائل اقتصادی که واسه مرد ها خیلی مهمه رو بکشید جلو.بدشم سریع قهر نکنید(قهر کردن مال بچه هاست) جبهه نگیرید،لج بازی نکنید،اینقد رو یه چیزی پا فشاری نکنید.مرد ها از نق نقم خوششون نمیاد.زود عصبیشون می کنه.
در کل به نظر من همسرتون شما رو خیلی هم دوست دارن و فقط یه کمی حوصله کنید و روی همین تونستن نه گفتنوشون کار کنید همه چی درست می شه.(شما فقط آگاهش کنید بقیش با خودش)
زندگی سرشار از عشقو محبت داشته باشید.
قدیمی 14-08-2011, 08:01 AM   #7
soshan
(کاربر معمولی)

soshan آواتار ها

soshan به Yahoo ارسال پیام

با سلام
کوتاه و مختصر میگم عزیزم فکر می کنم کتاب "بازگشت به عشق" اثر هارویل هندریکس ترجمه "ابراهیمی و اسماعیلی" بتونه کمک خیلی خوبی برات باشه بعد از اون می تونی بقیه آثار این نویسنده رو هم مطالعه کنی زمینه کاری ایشون زوج درمانی و خانواده درمانی هستش .
البته با دیدگاه خود نویسنده که بیشتر فرویدی هست خودت رو درگیر نکن چون در انتها راهکارهایی که ارائه میده رفتاری و شناختی هستند
زندگی مشترک زیبا و قشنگی برات آرزو دارم .
soshan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش