قدیمی 04-04-2011, 08:35 PM   #11
Sasha
(کاربر فعال)

Sasha آواتار ها

Sasha به Yahoo ارسال پیام
Point تشخیص درست بیماری

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehr نمایش پست ها
سلام مینو جان
نه من اصلا ناراحت نشدم من میخوام بدونم دیگران چه برداشتی از مشکل من دارند ویک روانشناس چقدر میتونه منو درک کنه.
خونده شدن افکارم که دست خودم نیست پس چطور میتونم به دیگران این اجازه رو ندم که افکارم رو بخونم مساله همینه و اینکه بر اساس اون افکار در موردم قضاوت نکنند.
مهر عزیز، شما باید این نکته رو در نظر داشته باشید که در روانشناسی، مهمترین قسمت توی حل مشکل هر شخص اینه که اول روانشناس بتونه به درستی مشکل بیمار رو تشخیص بده. یعنی بدون تشخیص درست هیچ راه حل صحیحی هم نمیشه ارائه کرد.
مسئله ای که شما اونو مطرح می کنید جزو مسائل و مشکلات رایج نیست و به همین خاطر ارائه راه حل، اونهم به صورت اینترنتی واسه اون کار ساده ای نیست. اما چیزی که 100% به اون اعتقاد دارم اینه که اگه مشکلی که با اون روبرو هستید داره تاثیر منفی رو زندگیتون میزاره (که به نظر میاد کاملاً تاثیر منفی داره ) شما باید حتماً به صورت حضوری به یه روانشناس و یا روانپزشک خوب مراجعه کنید. چرا که با بیان این موضوع به طور مستقیم، روانشناس مورد نظر بلافاصله میتونه بفهمه که تشخیصی که شما در مورد خودتون دادید تا چه اندازه صحیح و درسته و بعد در مرور زمان و طی جلسات مکرر به حل اون بپردازید.
Sasha آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-04-2011, 07:34 AM   #12
roya
(کاربر طلایی)

roya آواتار ها

سلام بر مهر
منم نظرم اینه که شما حتما برید پیش روانشناس.امیدوارم مشکلتون بر طرف بشه.
roya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-04-2011, 10:13 AM   #13
soshan
(کاربر معمولی)

soshan آواتار ها

soshan به Yahoo ارسال پیام

سلام دوست عزيز
اول اينكه مي خوام بدوني تعدادي افراد هستند كه با تمركز يا توانايي ذاتي قدرت خواندن افكار ديگران رادارنداما تعداد معدودي هستند يعني همه ما آدما اين توانايي رو نداريم . اين استدلال منطقيه كه اگه تواناييشو داشتيم يكم همو درك مي كرديم قبل از ايتكه سر هم فرياد بزنيم يا مثل يه آتشفشان منفجر بشيم .پس همه ي اون افراد كه تو ميگي نمي تونن افكار تو رو بخونن چون اصولا همشون قادر به اين كار نيستند اونها فقط گاهي حدس هايي مي زنند .
و بعدش ! آيا سعي كردي حركات صورتت رو كنترل كني ؟ منظورم اينه كه تو مو قعيتي قرار گرفتي (حالا هر موقعيتي كه باشه)
حالا بخواي فقط لبخند بزني يا خودت رو شاد نشون بدي بدون دليل خاصي و اگر هم ازت پرسيدن بگي دوست دارم كه الان شاد باشم (يا هر حالت ديگه اي كه باشه)؟
اگر همچين تجربه اي رو تا به حال نداشتي ازت مي خوام تجربه اش كني و اون شرايط و نتيجه اي كه ميگيري رو برام بنويسي .
soshan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-04-2011, 05:40 PM   #14
mehrad
(کاربر معمولی)

54

سلام دوست خوبم
گاهی وقتا واسه ی منم پیش میاد که چیزی که تو ذهنم میگذره رو کس دیگه ای عنوان میکنه!اما باور کن این به این معنی نیست که کسی ذهن منو میخونه!میتونه یه امر کاملا اتفاقی باشه!قبول داری گاهی وقتا چیزی رو اونقدر به خودمون تلقین میکنیم که دیگه برامون رنگ واقعیت میگیره!ممکنه این تصور تو ناشی از این باشه که چون چندین بار پشت سرهم برات اتفاق افتاده به این باور رسیدی که دیگران فکرتو میخونن،بزار یه چیز جالب برات بگم من دوستی داشتم که دوسال متوالی روز سوم فرودین با ماشین تصادف کرد جوری که باورش شده بود که حتما مساله ای هست،واسه همین سال بعدو سال بعدشم همون روز با ماشین تصادف کرد!!ودیگه تصمیم گرفت روز سوم فروردین از خونه خارج نشه!!اما تو هم میتونی دیگه فکر نکنی؟معذرت میخوام دوست من اما به نظرم چون بهش فکر میکنی همون برات پیش میاد،در حالی که کافیه به خودت آرامش بدی وبدونی کسی ذهن وافکارتو نمیخونه،درمورد حالات صورتتم واسه هر کسی میتونه رخ بده مثلا خود من وقتی عصبی بشم یا ناراحت پلکم میپره،این چیز عادی ایه وهرگز گمان نکن دیگرانو منزجر میکنه
mehrad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 11-04-2011, 10:58 AM   #15
mehr
(کاربر تازه وارد)

سلام
كسي تا در شرايط من نباشه نميتونه منو درك كنه . من اين تاپيك رو نوشتم تا شايد بتونم يكي مثل خودم رو پيدا كنم.

از همه دستان ممنونم
mehr آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 12-04-2011, 03:28 PM   #16
amir-shamloo
(کاربر باتجربه)

amir-shamloo آواتار ها

Point روانشناس

سلام من بهتون پیشنهاد می کنم همیشه امیدوار باشید.و دنبال راه حل(یا شایدم کنار اومدن با یه سری مسائل)
شما آدرس روانشناس خواسته بودید،من دیدم رویا براتون آدرس گذاشته بودند.خب رفتید پیش روانشناس؟
amir-shamloo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 12-04-2011, 04:22 PM   #17
mehr
(کاربر تازه وارد)

سلام
متاسفانه تا مدتي نامعلوم نميتونم برم چون پام شكسته .
mehr آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 13-04-2011, 07:35 AM   #18
amir-shamloo
(کاربر باتجربه)

amir-shamloo آواتار ها

79 ...

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehr نمایش پست ها
سلام
متاسفانه تا مدتي نامعلوم نميتونم برم چون پام شكسته .

سلام هر وقت پاتون خوب شد و رفتید پیش روانشناس،نتیجه رو به ما هم بگید.خوشحال می شیم که بشنویم مشکلتون حل شده.
amir-shamloo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش