قدیمی 17-03-2014, 11:49 AM   #1
parastoo5588
(کاربر تازه وارد)

vim2p نمیدوتم روش من حساسیت بیش از حد حساب میشه در مورد انتخاب دوست یا ازدواج؟

با سلام خدمت روانشناسان محترم
میخوام موردیو با شما در میون بذارم.من مدت ۳ ساله به مطالب روانشناسی علاقه مند شدم.بهمین دلیل برای شناختن خودم و تغییر دادن رویه زندگیم و ....مدت ۲ سال با روانکاو کار کردم که واقعا تاثیر بسیار زیادی روی خودم و زندگیم گذاشت .ولی متاسفانه در مورد ازدواج به روانکاو مراجعه نکردم و اطلاعات کافی بدست نیوردمو وارد ازدواج بسیار غلط شدم که متوجه شدم با ادم مبتلا به پارانویید و کمی بایپلار وارد زندگی شدم و در نهایت جدا شدم. بعد جدایی ۲ ماهه خودمو جمع و جور کردمو به روال عادیه زندگی برگشتم.ولی سوالی که برام پیش اومده اینه که من اینقدر به روابطم با جنس مخالف دقیق شدمو تجزیه و تحلیل میکنم و چند دلیلو برای خودم مینویسم و اگر ایرادات بیش از ۳ تا باشه سریعا رابطمو قطع میکنم .در این روزا از خودم میپرسم با این روند من هیچ وقت نمیتونم ازدواج کنم یا دوستی بگیرم. نمونه با اقایی که ۵ سال پیشم اشنا بودم و ۴ سال دور بودم و خبری ازش نداشتم 1 ماه از دوستیم نگذشتهبود که دلیل جدی یافتمو باهاش قطع رابطه کردم.مهمترین دلیلمم این بود که بعد اینکه وضعست مالیه خوبی پیدا کرده بود به همه شکاک شده بود که ادما برای پول میخوانش.دومی کنترل نکردن خشم.سومی با کار زیاد میخواست خودشو بی حس و حال کنه و با خودش مهربون نبود تا جایی که خودش اصرار کرد با هم بریم مسافرت و منم ۲ بار جدی بهش گفتم بریم و خیلی قاطع گفت حتما ولی بعد یکهفته یک مسیج داد من در شرکت بزرگتر کار گرفتم و نمیشه بریم مسافرت که من ناگهان صدام شل شد پای تلفن و چیزیم نگفتم و بلافاصله دیدم بمن مسیج داد که من خودم مستقل تصمیم میگیرم و تو در کارام دخالات نکن و بتو ربطی نداره.راستش بهش گفتم چطور فکر میکنی بمن ربط نداره تو منو در گیر ماجرای مسافرت کردی و حالا میگی بمن که در قضیه بودم ربط نداره؟ و همینطور کنترل نکردن خشمش و چیز دیگه که دیدم خیلی سریع در مورد حرف دیگران قضاوت میکرد و شعارشم شده بود من مستقل تصمیم میگیرم.خلاصه سوال من اینه ایا اینقدر موشکافانه به اخلاق و رفتار دیگران درسته و قطع رابطه البته بگم من فقط برای اقایون اینطوری شدم چون قبل بهم ثابت شده بود که حسم میگفت این رفتار درست نیست سر همون رفتارم رابطه تموم شده بود.ممنون راهنماییم کنید
parastoo5588 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش