قدیمی 28-03-2011, 12:37 PM   #1
mehr
(کاربر تازه وارد)

پیش فرض باحرکات غیر ارادی صورتم در مقابل دیگران چطور کنار بیام

سلام
من یک مشکل عجیب دارم حرکات غیر ارادی در صورتم وجود داره مثلا ابروهام غیر ارادی حالت غمگین به خودش میگیره یا لبم کج میشه ودیگران رو میبینم که به خاطر این حرکات غیر ارادی ناگهان از من منزجر میشوند و دیگر اینکه دیگران افکارم یا حتی هر مفهوم و کلمه وهر چیز بیخودی که به ذهنم حتی خیلی گذرا خطور میکند رو میفهمند بدون اینکه من در نشون دادن اون اراده ای داشته باشم این افکار رو از چشمام میفهمند یعنی از حرکات چشمم که به صورت غیر ارادی با افکارم همسو میشه و همه چیز من رو افشا میکنه و دیگه حریمی برای من باقی نمیگذاره وهمه از هرچیزی که در درونم هست با خبر میشوندحتی از اینکه چه فکری به ذهنم خطور کنه هم اراده ای در کار نیست ولی دیگران فکر میکنند من از روی اگاهی این کارو میکنم در صورتی که اصلا روحمم خبردار نیست از اونجایی که به اراده ی من نیست و میتونه هرچیز بیخودی باشه دیگران از این افکار حسابی شکه میشن و وقتی جوابی یا حرکتی وعکس العملی در مقابل اون انجام میدهند من رو هم شک زده میکنند این افکار رو اونقدر جدی میگیرند که بر اساس اون در مورد من قضاوت میکنند واین من رو خیلی عصبی میکنه من اصلا در مقابل دیگران امنیت ندارم
.
لطفااین مشکل منو باور کنید من وسواس فکری ندارم یا دچار توهم نیستم.خیلی وقت ها شده که میگم نه اشتباه میکنم اخه مگه میشه کسی فکرمو بخونه ولی باز بر من ثابت شده که اشتباه نمیکنم .یک فکر که به ذهنم خطور میکنه میبینم طرف مقابلم اونو عینا تکرار میکنه در حالی که با تعجب به چشمای من زل زده.یا بارها شده که یه کسی چیزی رو میگه بعد من توی ذهنم به اون حرف جواب میدم بعد طرف مقابلم در مقابل جواب من که توی ذهنم بوده جواب میده ومن واقعا متعجب میشم
.

باتشکر
mehr آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 29-03-2011, 07:43 AM   #2
مینو
(کاربر باتجربه)

مینو آواتار ها

Point answer

سلام دوست عزیز
شما این مشکل رو از چه وقت دارید؟منظورم انیه که آیا از بچگی این مسئله با شما همراه بوده یا اتفاق خاصی افتاده و بعد از اون اتفاق دچار این مشکل شدید؟
مینو آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 30-03-2011, 01:48 PM   #3
mehr
(کاربر تازه وارد)

سلام مینو عزیز
من از بچگی این مشکلاتو داشتم فکر میکنم از دوران راهنمایی متوجهش شدم.
قدیمی 31-03-2011, 09:13 AM   #4
مینو
(کاربر باتجربه)

مینو آواتار ها

79 answer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehr نمایش پست ها
سلام مینو عزیز
من از بچگی این مشکلاتو داشتم فکر میکنم از دوران راهنمایی متوجهش شدم.
ببینید دوست عزیز اینکه شما میگید دیگران تصورات منو میخونن این خودش یه تصور غلطه.من خودم خیلیا رو دیدم که این مسئله رو دارن مثلا یکی مدام پلک میزنه،یکی لباشو گاز میگیره،یکی موقع غذا خوردن دستاشو فوت میکنه.ولی من و حتی بقیه اطرافیان نتونستن افکار اونا رو بخونن.
من این لینکو واستون میذارم بهتره شما این مطالعه کنید باز اگه سوالی داشتید بپرسید.ما تا اونجایی که بتونیم کمکتون می کنیم.و امیدوارم به زودی زود مسئلتون حل بشه.
http://www.psychology.harferooz.com/thread2355.html
قدیمی 31-03-2011, 09:59 AM   #5
mehr
(کاربر تازه وارد)

سلام
من با دیگران فرق دارم مشکل من خیلی خاصه هیچ کس رو مثل خودم ندیدم این مشکل من خیلی نادره و البته فکر میکنم هیچ ربطی به تیک عصبی نداره چون مکرر نیست و اصلا خودم متوجهش نمیشم فقط از رفتار طرف مقابلم میفهمم که یک اتفاقاتی در چهره من رخ داده
ممنون
قدیمی 31-03-2011, 10:51 AM   #6
mehr
(کاربر تازه وارد)

ممکنه بفرمایید که شما تحصیلاتتون در زمینه روانشناسی هست یا نه؟ و در چه مقطعی؟
ممنون از راهنمایی هاتون
قدیمی 31-03-2011, 08:17 PM   #7
Sasha
(کاربر فعال)

Sasha آواتار ها

Sasha به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
سلام
من با دیگران فرق دارم مشکل من خیلی خاصه هیچ کس رو مثل خودم ندیدم این مشکل من خیلی نادره و البته فکر میکنم هیچ ربطی به تیک عصبی نداره چون مکرر نیست و اصلا خودم متوجهش نمیشم فقط از رفتار طرف مقابلم میفهمم که یک اتفاقاتی در چهره من رخ داده
ممنون
دوست عزیز، آیا فقط افراد خاصی هستند به این صورت به افکار شما پی میبرند یا تمام انسان هایی که باهاشون برخورد میکنید به سادگی فکر شما رو میخونند؟
تا حالا از خودشون پرسیدید که چطوری به افکار شما پی بردند و این موضوع رو باهاشون در میون گذاشتید؟
Sasha آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-04-2011, 10:59 AM   #8
mehr
(کاربر تازه وارد)

سلام ساشا عزیز
هر کسی افکارم رو میتونه بخونه وقتی این کارو میکنندبا تعجب به چشمام زل میزنن یعنی اونو از چشمام میفهمند. از اوتجایی که افکاری که توی ذهنم میاد وخصوصیه و ادم هم با خودش که رعایت خیلی چیزا رو که توی جمع میکنه رو نمیکنه حتی اگر قصد خاصی نداشته باشه و اصلا اون حرفی که به ذهنم میاد ممکنه مربوط به اون موقعیت نباشه وبه طرف مقابل ربطی نداشته باشه پس نمیتونم به طرف مقابل در مورد اون فکرم که اون هم فهمیده کوچکترین حرفی بزنم چون حسابی خجالت میکشم و به اون شخص ربطی نداره
قدیمی 04-04-2011, 03:02 PM   #9
مینو
(کاربر باتجربه)

مینو آواتار ها

Point answer

نقل قول:
ممکنه بفرمایید که شما تحصیلاتتون در زمینه روانشناسی هست یا نه؟ و در چه مقطعی؟
ممنون از راهنمایی هاتون

دوست عزیز مهم نیستش که رشته من چیه؟مهم اینه که مشکل شما و یا هر دوست عزیز دیگه حل شه.من فک می کنم شما باید آدم خیلی حساسی باشید درست می گم؟
از حرفای من دلگیر نشید.قصد من فقط کمک به شما دوست محترمه.
قضیه خیلی پیچیده شده،شما مگه نمی گید که
اطرافیان با زل زدن به چشماتون افکار شما رو می خونن و عینا تکرار می کنن،خب!!پس دارن راجب افکار شما صحبت می کنن.یعنی اونا خجالت نمی کشن و شما؟؟؟
تا حالا به این فکر کردید که دیگه لااقل اجازه صحبت کردن ندید(راجب افکارتون)
قدیمی 04-04-2011, 05:41 PM   #10
mehr
(کاربر تازه وارد)

سلام مینو جان
نه من اصلا ناراحت نشدم من میخوام بدونم دیگران چه برداشتی از مشکل من دارند ویک روانشناس چقدر میتونه منو درک کنه.
خونده شدن افکارم که دست خودم نیست پس چطور میتونم به دیگران این اجازه رو ندم که افکارم رو بخونم مساله همینه و اینکه بر اساس اون افکار در موردم قضاوت نکنند.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش