قدیمی 17-11-2013, 05:24 PM   #1
مسعود
(کاربر تازه وارد)

پیش فرض افکار مزاحم و نشخوار فکری

من پسری ۲۲ ساله هستم که حدود ۵ سال است که به شدت دچار افکار مزاحم یا شاید نشخوار فکری هستم . به این صورت که افکاری بسیار منفی و عمدتا در مورد مسائل جنسی و حتی کلمات و جملات رکیک در ذهنم تکرار می شوند . بروز این افکار به این صورت است که در شرایط عادی و یا وقتی که تنها با یکی از نزدیکانم که با او صمیمی هستم در ذهنم تکرار نمی شود اما وقتی در مجلسی و یا کلاس درس که رسمی تره هستم که افرادی حضور دارند که با آنها رودربایستی دارم این افکار به کرار در ذهنم تکرار می شوند . این افکار آن قدر در ذهنم تکرار می شوند که آخر سر ، از زبانم بیرون می آیند و ناخواسته آنها را به زبان می آورم . به طوری که آبروی من رو شدیدا بین بعضی از دوستانم برده (به خاطر کارهایی که نکردم ولی هی تو ذهنم تکرار می شه و آخر سر از زبانم در می ره). با وجود این که انگیزه و ایمانم بالاست بعضی وقت ها از زندگی نا امیدم کرده . انگاری یک نفر در دورن ذهنم هست که میخواد آبروی من رو ببره ( البته انگاری که نه . دقیقا همین طوره) و هی کارهایی که نکردم رو ناخواسته تو ذهنم می گم که من فلان کار رو کردم . آخر هم از دهم در میره . اما پیش کسایی که با آنها صمیمی تر هستم زیاد به ذهنم خطور نمیکنه.
خواهش می کنم کمکم کنید . ۴ یا ۵ جلسه هم پیش مشاور رفتم و دارو هم مصرف کرده ام اما فایده نداشت . تنها وقتی به این فکر می کنم که مهم نیست بقیه درباره من چی قضاوت می کنند و فقط خداست که باید درباره آدمی قضاوت کنه ، بهم خیلی کمک میکنه و این افکار کم می شود . اما این روزها آنقدر افکار مزاحم شدید شده که حتی اون هم جواب نمیده . لطفا سریعا کمکم کنید
مسعود آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 18-11-2013, 10:35 AM   #2
lajavard
(کاربر تازه وارد)

lajavard آواتار ها

سلام عزیزم به نظر من یه جورایی هراس در جمع داری که بیشتر باکسایی رودربایستی داری و ناخودگاه همش میترسی که نکنه چیزی بگم که آبرومو ببره . همین باعث تشدید افکاری میشه که ترس از گفتنشون داری و آخرشم اونارو به زبون میاری کل حالات ما اول فکره وبعداحساسه و بعد عمله ببین کجای این زنجیره یه زنجیره معیوبو اضافه کردی حذفش کن.
lajavard آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش