قدیمی 07-06-2010, 12:42 AM   #1
Sasha
(کاربر فعال)

Sasha آواتار ها

Sasha به Yahoo ارسال پیام
Sigh دیدگاه ما به افسردگی؟

سوال من اینه. افرادی هستند که ما به اونا میگیم افسرده. اونا رفتارهای مختلفی دارن. خوب معمولاً افسردگی به علل خاصی در زندگی اشخاص پدید میاد. علل متفاوت. به این افراد توصیه میکنیم که به یه روانشناس و یا روانپزشک مراجعه کنند.
نظر شما چیه؟؟ آیا این کار ضروریه؟؟
آیا اونها باید درمان بشن و این یه بیماریه؟؟

من همیشه در مورد اینجور آدم ها نظر شاید عجیب و متفاوتی داشتم. به نظر من اونها دید خاص و متفاوتی به زندگی دارن و این خودش قشنگه. اونها چیزایی رو میبینن که خیلی از ما نمی تونیم ببینیم. اونها در دنیای حتی خیلی شادتر و بزرگتری نسبت به ما زندگی می کنند. به نظر ما آدم های افسرده خیلی غمگین و ناراحتن. ولی گاهی وقتا ناراحتی چیز لذت بخشیه!! شما تاحالا چنین احساس داشتید؟
Sasha آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-06-2010, 01:15 PM   #2
princess shixi
(کاربر فعال)

princess shixi آواتار ها

princess shixi به Yahoo ارسال پیام

خوب حرف شما درسته ولي بعضي وقتا ما خودمونو به افسردگي ميزنيم اينكه يه آدم غمگين باشه افسردگي نيست چونكه همه آدمهاي عادي به هر حال توي زندگي هم خوشحال ميشن و هم ناراحت كه اين كاملا طبيعيه و اينطور آدما اگه خيلي نگران اينن كه افسردگي دارن ميتونن به يه مشاور مراجعه كنن يا يه تغييري توي زندگيشون ايجاد كنن تا از اين حالت در بيان

خلق افسرده
كاهش علاقه نسبت به همه فعاليت هاي روزمره
كاهش قابل ملاحظه و غير عمدي وزن يا كاهش و افزايش اشتها
بي خوابي يا خواب زدگي
بي قراري و كندي
خستگي و از دست دادن انرژي
احساس بي ارزشي و گناه بي مورد
مشكل تمركز و بي تصميمي
افكار مكرر راجع به مرگ و خودكشي

اين موارد مهمترين چيزايي هست كه اگر ظرف مدت يك هفته حداقل 6 تا از اين موارد شامل حالتون ميشه حتما بايد به روان شناس مراجعه كنيد.
princess shixi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-06-2010, 05:52 PM   #3
Sasha
(کاربر فعال)

Sasha آواتار ها

Mpr افسردگی چیست؟

به نظرم اصلاً به سوال من دقت نکردی. من راجع به کسایی که به علت یه مشکل کوچولو چند روزی ناراحت میشن و دوباره حالشون خوب میشه صحبت نکردم.
من آدم هایی منظورم بود که سال ها دچار مشکل افسردگی هستند. البته نکته تو همین عبارت "مشکل" هستش. ما به اینجور افراد میگیم که اونها دچار بیماری و مشکل افسردگی هستند و باید به پزشک مراجعه کنند. حتی شاید خود اونها هم با این حرف موافق باشند و به پزشک مراجعه کنند. اما مراجعه اونها به یه روانپزشک و روانشناس هم باعث نمیشه که تغییر بزرگی در وضعیت اونها ایجاد بشه. (شاید واسه یه مدت کوتاهی تغییر کنن ولی دوباره برمیگردن به حالت قبلی)
من میگم علت این امر اینه که خود افسردگی هم یه حس خوشایند و راحتی توش داره که فقط خود اون شخص میتونه اینو احساس کنه و این موضوع باعث ادامه روند زندگیش در همون حالت به اصطلاح افسرده میشه. من خودم یه اینجور حسی رو تجربه کردم قبلاً!! ولی آیا شما تاحالا چنین حسی داشتین و به چنین موضوعی فکر کردید؟؟
قدیمی 11-06-2010, 10:51 PM   #4
princess shixi
(کاربر فعال)

princess shixi آواتار ها

princess shixi به Yahoo ارسال پیام

خوب اون شخص حتما تو لاك خودش بودن رو بيشتر دوست داره تا اينكه بخواد تو يه جمع پر سر و صدا باشه. شايد بيشتر ترجيح ميده يه جاي آروم بشينه تا اينكه بخواد شلوغ كنه و بخنده. شايد اون فرد واقعا افسرده نيست و فقط اين حالتا رو ترجيح ميده چون شخص افسرده اصولا كارش به جاهاي باريك ميكشه و هر روز مشكلش حادتر ميشه و حتما بايد تحت درمان باشي. گاهي هم ميشه كه اين افراد خوب ميشن ولي افسردگي دوباره بر ميگرده كه خيلي خفيفه و ديگه نيازي به درمان نداره. اميدوارم به جوابتون رسده باشيد
princess shixi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 14-06-2010, 12:01 AM   #5
Sasha
(کاربر فعال)

Sasha آواتار ها

Reading مشکلات افسردگی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط princess shixi نمایش پست ها
خوب اون شخص حتما تو لاك خودش بودن رو بيشتر دوست داره تا اينكه بخواد تو يه جمع پر سر و صدا باشه. شايد بيشتر ترجيح ميده يه جاي آروم بشينه تا اينكه بخواد شلوغ كنه و بخنده. شايد اون فرد واقعا افسرده نيست و فقط اين حالتا رو ترجيح ميده چون شخص افسرده اصولا كارش به جاهاي باريك ميكشه و هر روز مشكلش حادتر ميشه و حتما بايد تحت درمان باشي. گاهي هم ميشه كه اين افراد خوب ميشن ولي افسردگي دوباره بر ميگرده كه خيلي خفيفه و ديگه نيازي به درمان نداره. اميدوارم به جوابتون رسده باشيد
نه عزیزم! من منظورم دقیقاً با آدم هایی هستش که کاملاً افسرده هستند و همون هایی که میگی کارشون به جای باریک کشیده میشه. اونها از قرار گرفتن در این جای باریک خوشحالند ولی خودشون هم خبر ندارند! من به دنبال جوابی برای این سوال نیستم، بلکه علاقه مند به دونستن دیدگاه دیگران در این زمینه بودم و اینکه آیا کسانی هستند که اونها هم از این موضوع مطلع باشند یا خیر. و با کسانی که در این زمینه مطالعه داشتند راجع بهش بحث کنیم.
قدیمی 14-04-2011, 03:50 PM   #6
sara26
(کاربر فعال)

Hang

بله درست میگید اما بعضی ها هستن که تمایل ندارن به روان پزشک مراجعه کنن و دوست نداره که بامراجعه کردن به پزشک دیگران متوجه بشن درضمن ممکنه این ناراحتی های پی درپی حاصل تنهایی باشه ونیازی به مراجعه به پزشک نباشه من خودم در طول یک هفته زیاد دچار ناراحتی میشم و علت ش هم داشته یه تجربه ی تلخ تو زندگیمه که باعث شده خیلی از دوستامو از دست بدم
sara26 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 15-04-2011, 11:03 PM   #7
Sasha
(کاربر فعال)

Sasha آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sara26 نمایش پست ها
بله درست میگید اما بعضی ها هستن که تمایل ندارن به روان پزشک مراجعه کنن و دوست نداره که بامراجعه کردن به پزشک دیگران متوجه بشن درضمن ممکنه این ناراحتی های پی درپی حاصل تنهایی باشه ونیازی به مراجعه به پزشک نباشه من خودم در طول یک هفته زیاد دچار ناراحتی میشم و علت ش هم داشته یه تجربه ی تلخ تو زندگیمه که باعث شده خیلی از دوستامو از دست بدم
شما منظور منو از این تاپیک متوجه نشدید.
اما در مورد ناراحتی های پی در پی حاصل تنهایی، اگر بخوام از دیدگاه دقیق روانشناسی به اون نگاه کنم کاملاً نیاز به مراجعه به یه روانشناس و یا روانکاو داره. تجربه تلخ شما همیشه با شما خواهد بود مگر اینگه تصمیم بگیرید تا اونو کنار بزارید و دوباره یه زندگی شاد رو تجربه کنید و در این راه باید از کمک های یه روانشناس استفاده کنید.
پاسخ

برچسب ها
مشکل افسردگی, آدم های افسرده, افسردگی, درمان افسردگی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش