قدیمی 24-01-2011, 04:56 PM   #1
(کاربر باتجربه)
 
فرهاد آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 104   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
7 بار در 5 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Connie جادوگران زندگي ساز
جادوگران زندگي ساز


1- زن ها توان آفرينش دارند

اين طبيعت زن است که بيافريند. زن، زندگي بخش است. اين همان جادو و سحر زن است. اين توان را دارد که از عدم و نيستي، زندگي بيافريند.

اين قابليت و توان هنگامي نمود پيدا مي کند که مادر مي شوند و کودکي به دنيا مي آورند. اما چه بچه دار شوند و چه بچه اي نداشته باشند، اين توانايي همواره در زن وجود دارد که بيافريند، چه با کلمات و اعمال و رفتار و چه با عشق خود.

زن در عين حال کيمياگر است. زن شکل چيزها را تغيير مي دهد. مثلا تبديل عادت و روزمرگي به زيبايي. خالي و تهي را به معنا،و رکود و خستگي را به شکوفايي بدل مي کند. به ندرت اتفاق مي افتد به چيزي برخورد کنند و نخواهند آن را بهبود و ارتقاء بخشد.


زن ها چطور و چگونه مي آفرينند؟


زن ها عاشق برنامه ريزي هستند. زيرا با اين کار امکان مي يابند تا خلاء هاي زماني را با عشق و شور و حرارت و خلاقيت پر کنند.

اصلاح کارها و بهبودي بخشيدن به شرايط ، دومين طريقي است که زن ها توسط آن به خلاقيت خود نمود مي بخشند.

- هنگامي که زني سعي مي کند موردي را در روابطش با شوهر اصلاح کند يا آن را بهبود و ارتقاء بخشد و يا پيشنهاد و برنامه ي خاصي براي اين رابطه ارائه مي کند قصدش کنترل مرد و يا انتقاد از او نيست و يا برچسب بي عرضگي زدن به او، بلکه او اين کار را برخاسته از عشق خود بر اساس شناسايي امکانات موجود در رابطه اش و به منظور شکوفايي هرچه بيش تر ارتباطش با شوهر، انجام مي دهد.

- او تنها مي خواهد کمک کند و خوشحالي بيش تري در زندگيشان بيافريند.


2- زن ها به «زمان» توجه خاصي دارند

مردها و زن ها ديد متفاوتي نسبت به زمان دارند و اين تفاوت خود منشاء بسياري از سوء تفاهم هاي هميشگي ميان آنهاست، مانند: ديرکردن ها، فراموش کردن انجام کاري به موقع، مهم نشمردن رويدادهاي مهم، و ...

زن ها گذر زمان را ثبت مي کنند و حساب کارها را با دقت نگه مي دارند، از جمله حساب دقيق قول هاي همسرشان را!

مثلاً زن ها به خوبي مي دانند آخرين باري که به گردش رفتند کي بود، سالروز تولدها و سالگرد ازدواج و ساير مناسبت هاي مهم چه زماني است، و ...

اين توانايي که گاه مردها را حيرت زده مي کند، براي زن ها بسيار طبيعي و ذاتي است و در واقع در ساختار زيستي آنها برنامه ريزي شده است. بدن زن از يک چرخه ي ماهانه تبعيت مي کند و عادتِ شمردن از همان ابتداي بلوغ در فعاليت هاي زنانه و مادرانه ي زن ها پديدار مي شود. شمردن ماه هاي حاملگي، زمان تولد نوزاد، فواصل شير خوردن کودک، فواصل دکتر رفتن ها و واکسن زدن ها و غيره و غيره چيزهايي است که زن ها را زمان سنج بار مي آورد.

- يک نکته ي جالب در رابطه با زمان اين است که زن ها هر واحد زماني را طولاني تر از مردها حس مي کنند. مثلاً زن مي گويند: چند هفته ي پيش اين کار را انجام دادي، و مرد تصور مي کند فقط چند روز پيش بود!
آقاي محترم !اگر گاهي با همسرتان بر سر چنين مسائلي اختلاف نظر پيدا کرديد، بهتر است بر نظر خود پافشاري ننماييد و به زمان سنجي همسرتان بيش تر اعتماد کنيد! مطمئن باشيد دقت زن ها در اين گونه موارد از شما بيش تر است.

به دليل همين توجه خاص زن ها به گذر زمان و چرخه هاي آن، بدانيد سلام و خداحافظي هاي روزانه نيز براي آنها اهميت بيش تري دارد.

صبح ها به همسرتان سلام و صبح به خير بگوييد. به هنگام بيرون رفتن از خانه، خداحافظي محبت آميزي داشته باشيد. در بازگشت سلام و مصافحه را کامل به جا آوريد، و در موقع خواب هم شب به خير را با ابراز علاقه همراه سازيد.

روزي پيغمبر (ص) به انس فرمودند: در خانه به خانواده ات سلام کن که خداوند به زندگي توخير و برکت مي دهد.

هم چنين پيامبر(ص) در روايتي ديگر فرمودند: هرگاه با هم روبه رو شديد با سلام گفتن و دست دادن روبه رو شويد و چون از يکديگر جدا شديد با آمرزش خواهي جدا شويد.

و نيز فرموده اند: با يکديگر دست دهيد، زيرا دست دادن کينه و کدورت را از بين مي برد.

در ضمن بد نيست بدانيد با اين عمل ساده و زيبا، نه تنها محبت ميان خود و همسرتان را بيش تر مي کنيد، بلکه باعث کاهش گناهانتان نيز مي شويد. زيرا امام باقر(ع) فرموده اند: هرگاه مومن با مومن دست دهد، از يکديگر جدا شوند، در حالي که گناهانشان پاک شده باشد.


3- زن ها نياز دارند احساس امنيت کنند


يکي از اساسي ترين نيازهاي زنان در روابط صميمي، داشتن احساس امنيت است. منظور احساس امنيت عاطفي و حسي است.احساسي عميق و دروني از اين که رابطه شان محکم واستوار و ماندگار است. اين امنيت عاطفي کليد گشايش دل و جان زن محسوب مي شود. هنگامي که زن احساس امنيت کند مي تواند دل بدهد و خود را رها کند.مي تواند آرامش خاطر داشته باشد و بدرخشد.

زن ها به تاييد از جانب مردها نياز دارند تا احساس امنيت کنند. وقتي زني احساس ناامني کند، بدترين خويشتن خويش را ارائه مي دهد. احساس ناامني زن را مي ترساند و هنگامي که بترسد رفتارهايي از او سر مي زند که نه براي خودش جذاب و دوست داشتني است، نه براي مرد زندگي اش.

احساس ناامني زن
را پرتوقع و حسود و وابسته تر مي کند، او را تحريک پذير، زودرنج و به لحاظ جنسي سرد و بي تفاوت مي نمايد. پس اين توصيه ي ما به مردان است که:

احساس ناامني بيش تر زن ها، به محض دريافت اندکي احساس و عاطفه، محبت و توجه به همراه آسودگي خاطر، سريعاً از بين مي رود. در اين اوقات اندکي تلاش از جانب مرد، معمولاً بسيار موثر واقع مي شود. تنها با اندکي محبت و آسايش خاطر، زن در لاک فرو رفته و بي احساس خود را به زني گرم و مهربان بدل کنيد.

قال الصادق(ع):

ان المرء يحتاج في منزله و عياله الي ثلاث فلان يتکلفها و ان لم يکن في طبعه ذلک معاشرة جميلة، وسعة بتقدير و غيرة بتحصن.

امام صادق(ع) فرموده اند: مرد براي اداره ي منزل و خانواده و خود به سه خصلت نياز دارد که اگر هم به طور طبيعي آنها را نداشته باشد بايد خود را به تکلف در آنها وادارد.خوش رفتاري، گشاده دستي سنجيده و غيرت بر حفاظت از آنها.

زن هنگامي احساس امنيت مي کند که شوهرش براي او وقت بگذارد. براي با او بودن دلتنگ شود و ديگر اين که زن را به دنياي درون خود راه دهد. به وسيله ي صحبت درباره ي اوضاع و احوال کاري و در ميان گذاشتن سختي ها و مشکلات و دخالت دادن زن در تصميمات و برنامه هايش.

قال علي(ع):

اياک و مشاورة و النساء الا من جربت بکمال عقل.

از مشورت هر زني بپرهيز، مگر با زني که به تجربه نشان داده داراي انديشه اي بلند است.

قال علي بن الحسين(ع):

مجالسة الصالحين داعية الي الصلاح.

نشستن با بندگان صالح حق، کشاننده ي انسان به سوي صلاح است.


4- زن ها نياز دارند احساس ارزشمند بودن کنند


- زن ها نياز دارند احساس ارزشمند بودن کنند و از مردها بشنوند که نقش مهمي را در زندگي آنها ايفا مي کنند.

- چنانچه قرار باشد زني احساس ارزشمند بودن بکند، به چيزي بيش از حضور و شرکت مرد در رابطه نياز دارد. زن ها نياز دارند مردها ارزش و احترامي را که برايشان قايلند در قالب گفتارها و رفتارهايشان به آنها نشان دهند.


خطاب به مردها:

چنانچه مي خواهيد به زني که دوستش داريد احساس با ارزش بودن بدهيد:

1- به او نشان دهيد که خوشحالي او در اولويت اول شماست.

2- به او نشان دهيد که به زندگي اش علاقه مند هستيد.

3- به او نشان دهيد به او نياز داريد و نظرات و افکار او براي شما مهم و ارزشمند است.

4- به او نشان دهيد هرگز برايتان عادي نشده است.


فرهاد آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
روان شناسی, روانشناسی, روانشناسی ازدواج


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


Heavy Bomber   Alcoholicity    Compotation    Allowedly    Heavy Armed    Catimini    Empoison    Consumedly    Chibouk    Impendent    According As    I Think wow    Discommend    Rub Al Khali    Foresaid


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است