قدیمی 25-01-2011, 09:36 AM   #1
(کاربر باتجربه)
 
amir-shamloo آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 93   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
15 بار در 11 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Cool مردان ايراني هنوز هم وفادارند
راز وفادار ماندن شوهران

مدتي است لايحه حمايت از خانواده توجه بسياري از ايرانيان به خصوص زنان را به خود جلب کرده است. اينکه اين لايحه چه مي گويد؟ چه موادي از آن حذف شده؟ چه موادي از آن تصويب شده و ... براي بيشتر ما مشخص است و البته با توجه به غير مرتبط بودن جزييات اين لايحه با مساله مورد بحث ما، به توصيف ريز آن نمي پردازيم. اما آنچه که مهم به نظر مي رسد گويي اين لايحه دوباره نگراني بسياري از زنان را زنده کرده وموجب شده که بسياري از زنان احساس عدم امنيت در زندگي زناشويي شان کنند. اينکه همسر ما بتواند با داشتن برخي از شرايط به تجديد فراش بپردازد براي بسياري از زنان ايراني بسيار استرس آور و نگران کننده است و ممکن است اين تصور رادر ذهن زنان ايجاد کند که:


آيا زندگي زناشويي من، ثبات لازم را دارد؟

به هر حال اين يک امر مسلم است که برخي از مردان چه به لحاظ حقوقي و چه به لحاظ شرعي اين امکان را دارند که همسر دوم را اختيار کنند و اين کار را انجام مي دهد. اما در مقابل تعداد بسيار زيادي از اين دسته از مردان هم هستند که با وجود داشتن اين شرايط، باز هم به تک همسري بسنده کرده و با وجود تمام مشکلاتي که دارند در کنار همسر اولشان وفادارانه مي مانند.

بسياري از ازدواج ها به دليل ناتواني زوجين در آگاهي و فهم پاره اي قوانين اساسي براي چگونه شاد و محکم نگاه داشتن ارتباط في مابين با شکل مواجه مي گردد

عنوان شدن اين بحثها گاهي باعث مي شود که زنان احساس نگراني کنند و بخواهند به هر قيمتي که شده زندگي زناشويي خود را حفظ کنند اما حقيقت امر اين است که در عرف و فرهنگ ما ايرانيان(چه زنان و چه مردان) خانواده را به صورت يک زن، يک مرد و يک الي چند فرزند معنا مي کنند و به اين صورت نيست که مانند برخي از کشورها تعدد زوجين امري طبيعي و رايج باشد و يا داشتن روابطي خارج از دايره خانوادگي رواج پيدا کرده باشد. در حقيقت مردان ايراني آن قدر به خانه و خانواده اوليه و اصلي خود متعهد و وفادار هستند که شايد به جرات بتوان گفت اکثريت مرداني که اقدام به ازدواج مجدد کرده اند نيز، چند سال پيش از اين اتفاق، به اين فکر نبوده اد که لزوما همسري ديگري نيز اختيار کنند اما برخي از مشکلات، لغزشها و يا حتي کوتاهي ها(از جانب هر دو طرف) باعث روي دادن اين مساله شده است. در حقيقت تعدد زوجين در کشور ما مساله رايجي نيست و به همين دليل است که اگر از گوشه و کنار خبر تجديد فراش يک مرد(به هر دليل) به گوش ما برسد تصور مي کنيم اين مساله بسيار رايج و گسترده شده و همين خطر زندگي ما را نيز تهديد مي کند.در اين مقاله قصد داريم به شما عنوان کنيم که واقعيت امر چنين نيست و تحقيق و بررسي در زمينه زندگي خانوادگي ما ايرانيان(از ابتدا تا کنون) نشان مي دهد که مردان ايراني عموما علاقمند و متعهد به تک همسري بوده و بي انصافي است که بخواهيم اين امتياز آنها را ناديده بگيريم. اما از سوي ديگر اين مساله، مجوزي براي زنان نمي شود که از زندگي زناشويي خود غافل شوند و يا با نيازهاي همسر خود ساده انگارانه برخورد کرده و يا آنها را ناديده بگيرند.

لذا در ادامه اين يادداشت توصيه هاي کلي به شما خانمهاي محترم ارايه مي دهيم تا بتوانيد هر چه بيشتر و بهتر وفاداري همسر خود را حفظ نماييد.

بسياري از ازدواج ها به دليل ناتواني زوجين در آگاهي و فهم پاره اي قوانين اساسي براي چگونه شاد و محکم نگاه داشتن ارتباط في مابين با مشکل مواجه مي گردد. هرچند مرداني که نسبت به زنانشان وفادار باقي نمي مانند اغلب اين کار را بنا بر يکسري دلايل انجام مي دهند اما بايد دانست که اين اتفاق قابل پيشگيري است. در ادامه قوانيني براي آنکه بتوانيد مردان خود را در تمام زندگي زناشويي تان شاد و سر حال و از همه مهمتر وفادار نسبت به خود نگاه داريد ارائه شده است:

- نيازهاي جنسي شوهر خود را در حد مطلوب برآورده نماييد. تمايل مردان به رابطه جنسي بخشي از روش ابراز عشق آنهاست. مفهوم اين رابطه آن است که همسر شما مي خواهد تا حد امکان با شما صميمي و نزديک باشد. اينکه مردها بتواند ارتباط احساسي خود را با کسي که او را دوست دارند حفظ کنند برايشان بسيار حائز اهميت است. پس زدن اين نياز نه تنها ازدواج شما بلکه اعتماد بنفس شوهرتان را نيز بکلي از بين خواهد برد.اگر با اين نياز همسرتان به درستي مواجه شويد باقي ماندن او در کنار خود را تا حد زيادي تضمين کرده ايد.

همسري که به هر روشي حامي و پشتيبان شوهرش است مورد احترام و عزت بي حد و وصف شوهرش خواهد بود


- مواظبت از شوهرتان را فراموش نکنيد. مردها دوست دارند که مورد توجه قرار بگيرند حتي اگر در ظاهر نشان دهند که از اين توجهات ناراحت و کلافه هستند(ناز پرورده باشند). به هر روش ممکن به او بفهمانيد که عاشقش هستيد و از او مراقبت مي کنيد. مطمئن باشيد که تنها راه تسخير قلب مردان مهرباني کردن و مراقبت از آنهاست. اگر او به هر دليل از اين موضوع احساس محروميت کند مطمئن باشيد در وجود زن ديگري غير از شما آن را خواهد يافت. در حاليکه شما مي توانيد با برآورده کردن اين نياز شوهرتان، عشق و وفاداري او را نسبت به خود تضمين کنيد.- هميشه در نظر شوهرتان زيبا و جذاب و دلفريب باشيد.
البته اين دلفريبي و زيبايي تنها مربوط به شرايط فيزيکي و جسماني شما نيست بلکه ويژگي هاي دروني شما را نيز مسلما در بر دارد. مراقب ظاهرتان باشيد. حتي اگر به شدت درگير مسايل مربوط به خانه داري و يا مراقبت از فرزندانتان و يا اشتغال بيرون از خانه هستيد از اختصاص يک وقت کوچک براي خودآرايي و رسيدگي به شرايط جسماني و ظاهريتان طفره نرويد. مطمئن باشد براي شوهري که از سر کار به خانه بر مي گردد هيچ چيز زيباتر و دلپسندتر از ديدن همسري زيبا و جذاب نيست.

در کنار اين خودآرايي مراقب ويژگي هاي دروني خود نيز باشيد و کاري کنيد که در اين زمينه نيز او به شما افتخار کند. وقتي صحبت از رسيدگي به ظاهر مي شود تصور نکنيد منظورما شکل و ظاهري خاص و مطابق با آخرين مد روز جهان است بلکه منظور آن است که ظاهرتان را مورد پسند همسرتان درآوريد. برخي از زنان بدون توجه به سليقه و علاقه همسرشان، هر لباس، هر پوشش، هر نوع پيرايش و به طور کلي هر کار که خودشان دوست داشته باشند انجام مي دهند غافل از اينکه شايد همسرشان اصلا اين ظاهر را نپسندد.

- حامي آرزوها و اهداف شوهرتان در زندگي باشيد. همسري که به هر روشي حامي و پشتيبان شوهرش است مورد احترام و عزت بي حد و وصف شوهرش خواهد بود. اگر به او نشان دهيد که براي تلاش ها و پيگيري هاي او در زندگي ارزش قايل هستيد باعث افزايش اعتماد و قوت قلب شوهرتان خواهيد شد. در اين صورت او هيچ گاه شما را ترک نخواهد کرد زيرا شما را عامل موفقيت خود مي داند.

مطمئن باشيد که تنها راه تسخير قلب مردان مهرباني کردن و مراقبت از آنهاست

- هر روز به فکر بهتر کردن ارتباط خود را با شوهرتان باشيد. عشق را در زندگي زناشويي خود همواره زنده نگه داريد زيرا اين يکي از مهمترين وظايف شما در زندگي زناشويي است. نگذاريد که کهنگي رابطه تان را نابود کند. از خلاقيت خود براي بهبود اين رابطه بهره گيري کنيد. به اين طريق ضمن اينکه شوهرتان با مشاهده تلاش شما در اين خصوص، قدردان شما خواهد بود بلکه وفاداري او را نسبت به خود و زندگي خانوادگي تان بيمه خواهيد کرد.

اين نکات را دقيق بخوانيد و ببينيد آيا آنها را رعايت مي کنيد؟ آيا هميشه به آنها توجه داشته ايد؟ و يا اينکه نه مدتي است آنها را فراموش کرده ايد؟ به خاطر داشته باشيد که شايد اين اصول خيلي ساده و تکراري باشد اما بسيار مهم است و باز فراموش نکنيد اگر به اين اصول پايبند باشيد مي توانيد تقريبا مطمئن باشيد که سايه وفاداري همواره بر آسمان زندگي زناشويي شماست و اين لايحه چه به طور کامل تصويب بشود و چه نشود؛

amir-shamloo آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
مردان ایرانی, روان شناسی, روانشناسی, روانشناسی ازدواج


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


Heavy Bomber   Alcoholicity    Compotation    Allowedly    Heavy Armed    Catimini    Empoison    Consumedly    Chibouk    Impendent    According As    I Think wow    Discommend    Rub Al Khali    Foresaid


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است