قدیمی 06-01-2011, 02:15 PM   #1
roya
(کاربر طلایی)
 
roya آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 972
Padded آنتونی رابینز
آنتونی رابینز


آنتونی یا تونی رابینز (به انگلیسی: Anthony or Tony Robbins) نویسنده و سخنران آمریکایی است. وی ۲۹ فوریه ۱۹۶۰در شمال هالیوود در کالیفرنیا به دنیا آمد.

شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت می‌باشد، مانند:

* قدرت بی پایان یا توانایی نا محدود ۱۹۸۷.
* به سوی کامیابی ۱۹۹۴.

آنتونی رابینز موفق‌ترین، مشهورترین و پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در جهان است. هر چند که خود اصرار دارد به جای «سخنران انگیزشی»، «مربی منتهای کارآیی» نامیده شود.

او در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه عمل پوشانید و توانست درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون دلار افزایش دهد.


آنتونی رابینز در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در شمال هالیوود، در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. او در منطقه «آزوسا»ی لس‌آنجلس کودکی خود را پشت سر گذاشته و در دبیرستان «گلندورا» به تحصیل پرداخت. زمانی که او ۷ ساله بود والدینش از هم جدا شدند. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به کارهای گوناگونی شبیه ظرف‌شویی، کارگری و مستخدمی رو آورد.

در سنین بین ۱۸ تا ۲۲ سالگی در دفتر کار «جیم رون» به عنوان بازاریاب و مبلغ سمینارهای وی شروع به کار کرد. تونی به عنوان بخشی از شرایط این شغل، تمام آثار مکتوب و صوتی جیم رون را خواند و گوش کرد. در این سال‌ها او در یک آپارتمان چهل متری در محله‌ای فقیرنشین زندگی می‌کرد. به گفته خودش ناچار بود ظرف‌های غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از فقر مالی، بر اثر پرخوری و خوردن غذاهای چرب وزنش به ۱۲۰ کیلو رسید.

آنتونی رابینزوی در عین چاقی، تنبلی و فقر، آرزوهای جاه طلبانه‌ای داشت و در عالم خیال خود قصر زیبایی را کنار جنگلی بزرگ تصور می‌کرد، او سرانجام تصمیم گرفت برای رسیدن به آرزوهایش کمر همت بندد و با چاقیش مبارزه کند. به همین خاطر برای رسیدن به این هدف به مطالعه چند کتاب پرداخت، اما مطالب کتاب‌ها ضد و نقیض بود و خودش به این نتیجه رسید که با فکر سالم می‌توان بدنی سالم داشت. او توانست ۱۵ کیلوگرم در مدت دو ماه کم کند.

با وجود قد بلندش، می‌خواست تناسب اندام داشته باشد. او معتقد بود برای نظم بخشیدن به تفکرات باید به حفظ تناسب اندام اقدام کند. او به کلاس‌های روانشناسی رفت و با این علم آشنا شد. در سال ۱۹۸۴ شیوه‌های تازه روانشناسی را برای تعدادی از قهرمانان ورزشی مورد آزمایش قرار داد و دستمزدی دریافت کرد و به وضعیت زندگی فقیرانه‌اش سر و سامانی داد.

سپس نزد «جان گریندر» (یکی از پایه‌گذاران NLP به همراه ریچارد بندلر) اصول و روش‌های NLP (Neuro-Linguistic Programming) را آموخت و به تدریس آن‌ها پرداخت. گریندر، رابینز را تشویق کرد که به پدیدهٔ «راه رفتن بر آتش» بپردازد و رابینز با آموختن روش‌های روانی شرطی کردن ذهن برای این کار، شروع به ارایهٔ سمینارهایی کرد که در پایان آن‌ها، تمام شرکت‌کنندگان با پای برهنه بر بستری از زغال گداخته راه می‌رفتند.

در نهایت رابینز علاقه خود را در زندگی پیدا کرد. او وارد رشته روانشناسی شده و سمینارها و سخنرانی‌های متعددی را در شهرهای مختلف برگزار کرد. او با شیوه‌های روان‌درمانی خاص خود، به برطرف کردن مشکلات مردم از قبیل ترس، افسردگی، یأس و ناامیدی پرداخت.

آنتونی رابینز در سال ۱۹۸۶ کتاب قدرت نامحدود را منتشر نمود. در همین سال با بکی رابینز ازدواج کرد. او برای بهبود عملکرد کارکنان ادارات، نکات روانشناسی مفیدی را بیان کرد و مشاوره افراد بزرگ دنیا را در دنیای علم عهده‌دار شد.

آنتونی رابینز علاقه زیادی به کمک به افراد دارد. او می‌خواهد جهان را برای زیستن، بهتر سازد. او سال‌هاست که بدون چشم‌داشتی، نیرو و منابع خود را در اختیار نیازمندان گذاشته‌است. او در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیرانتفاعی تأسیس کرد که هدفش کمک به کودکان عقب مانده و افراد بی‌خانمان، سالمندان و زندانیان است.

رابینز در سال ۲۰۰۱ از همسر اول خود جدا شد و کمی بعد با سِیج رابینز ازدواج کرد. او درباره جدا شدن از همسر اولش در گزارش تلویزیونی شبکه CNN گفت که پایان دادن به این ازدواج برایش بسیار دشوار بوده و طلاق گرفتن از بکی، سخت‌ترین تصمیم زندگی‌اش و به خاطر خودِ وی بوده‌است.

با گذشت سال‌ها رابینز یافته‌های خودش را با NLP تلفیق کرد و روش جدیدی به نام NAC (Neuro Associative Conditioning) ارایه کرد. او همچنین پایه‌گذار «روانشناسی نیازهای انسانی» است و تا به حال روش‌های متعددی برای موفقیت در زمینه‌های مختلف ابداع کرده‌است که در کتاب‌ها، برنامه‌های صوتی و سمینارهایش ارایه می‌شود.

رابینز اکنون ۴۹ سال دارد و با همسر و دو فرزندش در «دلمای» کالیفرنیا در همان قصری که در رویاهایش می‌پروراند زندگی می‌کند، اما از کمک کردن به دیگران دریغ ندارد و چندین بنیاد خیریه و مؤسسه مشاوره رایگان تأسیس کرده‌است.

roya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 23-01-2011, 08:56 AM   #2
roya
(کاربر طلایی)
 
roya آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 972
Russian1 آنتونی‌ رابینز: اندیشه‌ هایتان‌ را شكل‌ دهید
آنتونی‌ رابینز: اندیشه‌ هایتان‌ را شكل‌ دهید


(آنتونی‌ رابینز) در سال‌ ۱۹۶۱ درخانواده‌ای‌ فقیر به‌ دنیا آمد. پس‌ از گرفتن‌ دیپلم‌متوسطه‌ به‌ كارهای‌ گوناگون‌ شبیه‌ ظرف‌شویی‌،كارگری‌ و مستخدمی‌ رو آورد. خانواده‌ای‌ از هم‌گسیخته‌ داشت‌. مادر و پدرش‌ از هم‌ جدا شدند،او در سن‌ ۲۲ سالگی‌ یك‌ آپارتمان‌ ۴۰ متری‌ درمحله‌ای‌ فقیرنشین‌ اجاره‌ كرد و زندگی‌ مجردی‌فقیرانه‌ای‌ داشت‌. به‌ گفته‌ خودش‌ ناچار بودظرفهای‌ غذای‌ خود را در وان‌ حمام‌ بشوید.گذشته‌ از فقر مالی‌، براثر پرخوری‌ و خوردن‌غذاهای‌ چرب‌ و مانده‌ رستوران‌ها چاق‌ شد ووزنش‌ به‌ ۱۲۰ كیلو رسید.

وی‌ در حین‌ چاقی‌، تنبلی‌ و فقر، آرزوهای‌ جاه‌طلبانه‌ای‌ داشت‌ و در عالم‌ خیال‌ خود قصر زیبایی‌را كنار جنگلی‌ بزرگ‌ تصور می‌كرد، او سرانجام‌تصمیم‌ گرفت‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ آرزوهایش‌ كمرهمت‌ ببندند و با چاقی‌اش‌ مبارزه‌ كند.

به‌همین‌خاطر برای‌ رسیدن‌ به‌ این‌ هدف‌ به‌ مطالعه‌چند كتاب‌ پرداخت‌ اما مطالب‌ كتابها ضد نقیض‌بود و خودش‌ به‌ این‌ نتیجه‌ رسید كه‌ با فكر سالم‌می‌توان‌ بدنی‌ سالم‌ داشت‌. او توانست‌ ۱۵كیلوگرم‌ در مدت‌ ۲ ماه‌ كم‌ كند. با این‌حال‌ كه‌ قدبلند بود اما می‌خواست‌ تناسب‌ اندام‌ داشته‌ باشد.او معتقد بود برای‌ نظم‌ بخشیدن‌ به‌ تفكرات‌ باید به‌حفظ تناسب‌ اندام‌ اقدام‌ كند.

او به‌ كلاس‌های‌ روانشناسی‌ رفت‌ و با این‌ علم‌آشنا شد. در سال‌ ۱۹۸۴ شیوه‌های‌ تازه‌روانشناسی‌ را برای‌ تعدادی‌ از قهرمانان‌ ورزشی‌مورد آزمایش‌ قرار داد و دستمزدی‌ دریافت‌ كردو به‌ وضعیت‌ زندگی‌ فقیرانه‌اش‌ سروسامانی‌ داد. اوعلاقه‌ خود را در زندگی‌ پیدا كرده‌ بود از این‌ رووارد رشته‌ روانشناسی‌ شد و سمینارها وسخنرانی‌های‌ متعددی‌ را در شهرهای‌ مختلف‌برگزار كرد.
او با شیوه‌های‌ روان‌درمانی‌ خاص‌ خود به‌برطرف‌ كردن‌ مشكلات‌ مردم‌ از قبیل‌ ترس‌،افسردگی‌، یاس‌ و ناامیدی‌ پرداخت‌...

آنتونی‌ رابینز در سال‌ ۱۹۸۶ در حالی‌كه‌ ۲۵سال‌ بیشتر نداشت‌، حاصل‌ اندیشه‌ها و تجربه‌های‌ عملی‌ خود را دركتابی‌ با نام‌ (بسوی‌ كامیابی‌) به‌ رشته‌ تحریر درآورو در آن‌ (رازهای‌ موفقیت‌) خود و بسیاری‌ ازافراد موفق‌ را آشكار ساخت‌. این‌ كتاب‌ در سال‌۱۹۸۷ عنوان‌ پرفروش‌ترین‌ كتاب‌ سال‌ جهان‌ رابه‌ خود اختصاص‌ داد.

رابینز برای‌ بهبودی‌ عملكرد كاركنان‌ ادارات‌،نكات‌ روانشناسی‌ مفیدی‌ را بیان‌ كرد و مشاوره‌افراد بزرگ‌ دنیا را در دنیای‌ علم‌ عهده‌دار شد.رابینز علاقه‌ زیادی‌ به‌ كمك‌ به‌ افراد دارد. اومی‌خواهد جهان‌ را برای‌ زیستن‌ بهتر سازد.

اوسالهاست‌ كه‌ بدون‌ چشم‌ داشتی‌، نیرو و منابع‌ خودرا در اختیار نیازمندان‌ گذاشته‌ است‌ و در سال‌۱۹۹۱ بنیادی‌ غیرانتفاعی‌ تاسیس‌ كرد كه‌ هدفش‌كمك‌ به‌ كودكان‌ عقب‌ مانده‌ و افراد بی‌خانمان‌،سالمندان‌ و زندانیان‌ است‌. رابینز اكنون‌ ۴۵ سال‌دارد و با همسر و دو فرزندش‌ در (دلمای‌)كالیفرنیا در همان‌ قصری‌ كه‌ در رویاهایش‌می‌پروراند زندگی‌ می‌كند، اما از كمك‌ كردن‌ به‌دیگران‌ دریغ‌ ندارد و چندین‌ بنیاد خیریه‌ وموسسه‌ مشاوره‌ رایگان‌ تاسیس‌ كرده‌ است‌.●گفتگوی‌ كوتاه‌ با رابینز

چند پرسش‌ از رابینز پرسیدیم‌ كه‌ در ذیل‌خواهید خواند:

_ برای‌ نوشتن‌ كتاب‌هایتان‌ از تجربیات‌شخصی‌ استفاده‌ می‌كنید و یا از آن‌چه‌ در دیگركتاب‌ها خوانده‌اید بهره‌مند می‌شوید؟

رابینز: ما كارهایی‌ كه‌ در زندگی‌ می‌كنیم‌ ناشی‌از نحوه‌ ارتباطی‌ است‌ كه‌ با خودمان‌ داریم‌. ماهمیشه‌ می‌خواهیم‌ خواسته‌های‌ خود را عملی‌سازیم‌. من‌ نیز زندگی‌ سختی‌ داشته‌ام‌. با فقر دست‌و پنجه‌ نرم‌ كرده‌ام‌ در كودكی‌ شاهد نزاع‌ و از هم‌گسیختگی‌ زندگی‌ مشترك‌ والدینم‌ بوده‌ام‌. اما باپشتكار و بدون‌ داشتن‌ سرمایه‌ و تنها با سعی‌ وتحصیل‌ و كسب‌ تجربه‌ توانستم‌ كتابهایم‌ را خلق‌كنم‌. در واقع‌ كتاب‌هایم‌ بیان‌ كننده‌ داستان‌زندگی‌ خودم‌ می‌باشد و صرفا از تجربیات‌ خوداستفاده‌ كرده‌ام‌.

_ درباره‌ واژه‌ موفقیت‌ و خوشبختی‌ برایمان‌توضیح‌ می‌دهید؟

رابینز: به‌ نظر من‌ موفقیت‌ جریان‌ مداومی‌است‌ كه‌ ضمن‌ آن‌ مشتاق‌ و آرزومند موفقیت‌های‌بیشتری‌ هستم‌ در خوشبختی‌ فرصتی‌ است‌ كه‌ به‌تدریج‌ از نظر احساسی‌، اجتماعی‌، روحی‌،جسمی‌ و روشنفكری‌ و وضعیت‌ خود را توسعه‌دهیم‌ و در عین‌ حال‌ به‌ طریقی‌ مثبت‌ با دیگران‌همكاری‌ كنیم‌. راه‌ موفقیت‌ همیشه‌ در دست‌ساخت‌ است‌. موفقیت‌ روش‌ رفتن‌ است‌ نه‌ به‌ نقطه‌پایان‌ رسیدن‌، من‌ به‌ تمام‌ انسان‌ها می‌گویم‌:اندیشه‌هایتان‌ را شكل‌ دهید در غیر این‌صورت‌دیگران‌ اندیشه‌های‌ شما را شكل‌ می‌دهند.

_ چه‌ توصیه‌ای‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ موفقیت‌ وخوشبختی‌ دارید؟

رابینز: شما می‌توانید مانند افراد موفق‌ به‌ سوی‌كامیابی‌ گام‌ بردارید. می‌توانید به‌ همه‌خواسته‌های‌ خود در زندگی‌ برسید. به‌ این‌صورت‌ كه‌ در ابتدا پدر و مادری‌ مهربان‌، دوستی‌صمیمی‌، همسری‌ شایسته‌، بازرگانی‌ صادق‌ ومدیری‌ كاردان‌ باشید؟

ترس‌ و نگرانی‌ و افسردگی‌ و یا هر نوع‌ عادت‌نامطلوب‌ را از خود دور كنید. با اراده‌ و مصمم‌باشید. افكار خود را دگرگون‌ كنید و موجب‌ شویدكه‌ كارها به‌ مراد شما و نه‌ جهت‌ مخالف‌ شما انجام‌شود. خواسته‌های‌ خود را برآورده‌ سازید وگرنه‌دیگران‌ برای‌ شما برنامه‌ریزی‌ می‌كنند. به‌ نظر من‌قدرت‌ یعنی‌ بدست‌ آوردن‌ نتیجه‌ به‌دلخواه‌خود... البته‌ باید در عین‌ حال‌ به‌ دیگران‌ احترام‌بگذارید. قدرت‌ در این‌ است‌ كه‌ بتوانید روال‌زندگی‌ خود را تغییر دهید و با اعتماد به‌ نفس‌ باشیدمطمئنا به‌ موفقیت‌ و خوشبختی‌ دست‌ پیداخواهید كرد.

roya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
نویسندگان نامدار, آنتونی رابینز


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است

انتخاب سریع یک انجمن

Heavy Bomber   Alcoholicity    Compotation    Allowedly    Heavy Armed    Catimini    Empoison    Consumedly    Chibouk    Impendent    According As    I Think wow    Discommend    Rub Al Khali    Foresaid


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است