قدیمی 11-01-2011, 12:06 PM   #1
(کاربر طلایی)
 
roya آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 972   (نمایش پست ها)
تشکر: 14
65 بار در 56 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Stp تست روانشناسی - آيا معني‌ زندگي‌ مشترك‌ را درك‌ كرده‌ايد؟
آيا معني‌ زندگي‌ مشترك‌ را درك‌ كرده‌ايد؟!

خواهشمنداست به سئوالات زير با دقت پاسخ دهيد و سپس نتایج را ببینید.
ابتدا سوال را به دقت بخوانید. پاسخی را که متناسب با وضعیت شما است انتخاب نموده و عدد جلوی پاسخ را یادداشت نمایید. سپس این اعداد را با هم جمع نموده و با قسمت نتایج مراجعه نمایید.1. به‌ نظر شما، بهترين‌ شيوه‌ براي‌ اين‌ كه‌ اطمينان‌ يابيد كه‌ طرف‌ مقابل‌تان‌ كاملا برازنده‌ و مناسب‌حال‌ شما است‌، چيست‌؟
اين‌ كه‌ خواسته‌ها و سلايق‌تان‌ در زندگي‌، عينا مثل‌ هم‌ هستند. (3)
اين‌ كه‌ شما در اين‌ ارتباط، هميشه‌ شاد و راضي‌ هستيد و هيچ‌ اختلاف‌ نظر و مشكلي‌ بين‌تان‌وجود ندارد. (2)
اين‌ كه‌ به‌ اتفاق‌ هم‌ با مشكلات‌ مواجه‌ مي‌شويد و مبارزه‌ مي‌كنيد و روز به‌ روز بيشتر به‌ يكديگرنزديك‌ مي‌گرديد. (4)
اين‌ كه‌ والدين‌ و خانواده‌تان‌، او را تأييد مي‌كنند. (1)


2. به‌ نظر شما، زوج‌ها از چه‌ طريق‌ قادرند به‌ بهترين‌ نحوي‌، مشكلات‌ و مسايل‌ مهم‌ زندگي‌مشتركشان‌ را حل‌ و برطرف‌ نمايند؟
اين‌ كه‌ ابتدا مشخص‌ كنند كه‌ چه‌ كسي‌ در اشتباه‌ است‌ و حق‌ با كدام‌ يك‌ است‌؟ (3)
حتي‌ در صورت‌ ناراحتي‌ و نارضايتي‌ شديد، بايستي‌ مدام‌ و همواره‌ در مورد آنها با يكديگرصحبت‌ و تبادل‌ نظر كنند. (2)
آنها را به‌ حال‌ خود رها كنند و منتظر بمانند تا اوضاع‌ خود به‌ خود بهبود يابند. (1)
تمام‌ حواس‌ و توجه‌ خود را روي‌ آنها متمركز نمايند و گوش‌ دل‌ و جان‌ به‌ حرف‌ها و پيشنهادهاي‌يكديگر بدهند. (4)


3. واژه‌ ماه‌ عسل دوره‌ و مرحله‌اي‌ از زندگي‌ مشترك‌ زوج‌ها محسوب‌ مي‌شود كه‌:
باعث‌ مي‌شود اطمينان‌ پيدا كنيم‌ كه‌ همسرمان‌ كاملا برازنده‌ و مناسب‌ حال‌ ما است‌. (2)
فرصتي‌ در اختيارمان‌ قرار مي‌دهد تا دريابيم‌ كه‌ آينده‌ زندگي‌ مشتركمان‌ به‌ چه‌ شكلي‌ پيش‌خواهد رفت‌. (4)
تا حدي‌ مسخره‌ و بچه‌گانه‌ است‌ و نمي‌توانيم‌ طي‌ آن‌ دوره‌ زندگي‌ طبيعي‌ خودمان‌ را ادامه‌ دهيم‌. (1)
اگر واقعا همسرمان‌ نيمه‌ گمشده‌ و برازنده‌ ما باشد، اين‌ دوره‌ مي‌تواند تا ابد به‌ همان‌ شكل‌ ادامه‌داشته‌ باشد. (3)


4. در زندگي‌ مشترك‌ زوجها، ممكن‌ است‌ تفاوت‌ها، اختلاف‌ نظرها و مشكلاتي‌ قد علم‌ كنند. اين‌ها:
نمايانگر و علامتي‌ دال‌ بر اين‌ حقيقت‌ هستند كه‌ لازم‌ است‌ تغيير و تحولاتي‌ در همسرتان‌ به‌وجود آوريد. (2)
دلايل‌ و عللي‌ هستند كه‌ باعث‌ مي‌شوند گذشت‌ و سازش‌ خود را به‌ يكديگر نشان‌ دهيد و درجهت‌ بهبود ارتباطتان‌ بيشتر بكوشيد. (3)
به‌ منزله‌ علايم‌ هشدار دهنده‌اي‌ هستند كه‌ ثابت‌ مي‌كنند همسرتان‌ مناسب‌ حال‌ و برازنده‌ شمانيست‌ و به‌ دردتان‌ نمي‌خورد. (1)
به‌ منزله‌ علايم‌ و نشانه‌هايي‌ هستند كه‌ به‌ ما مي‌گويند زمان‌ آن‌ فرا رسيده‌ كه‌ چيزهايي‌ جديدي‌ يادبگيريم‌ و به‌ مرحله‌ رشد و شكوفايي‌ دست‌ پيدا كنيم‌. (4)


5. زوجهايي‌ كه‌ هميشه‌ رضايت‌ خاطر، خرسندي‌، خشنودي‌ و شادماني‌شان‌ را با يكديگر تقسيم‌مي‌كنند با زوجهايي‌ متفاوت‌ هستند كه‌ دائما ابراز نارضايتي‌ و ناراحتي‌ مي‌كنند و دلشان‌ با يكديگرنيست‌. به‌ نظر شما، تفاوت‌ اصلي‌ آنها در چيست‌؟
زوجهاي‌ گروه‌ اول‌، هرگز عصباني‌ نمي‌شوند، جر و بحث‌ به‌ راه‌ نمي‌اندازند و دعوا مرافعه‌نمي‌كنند و همواره‌ خونسردي‌ و آرامش‌ خود را حفظ مي‌كنند و خويشتن‌ دار هستند. (2)
زوجهاي‌ گروه‌ اول‌ به‌ خراب‌ شدن‌ اوضاع‌ دامن‌ نمي‌زنند و در واقع‌ در زندگي‌شان‌، موش‌نمي‌دوانند. (3)
زوجهاي‌ گروه‌ اول‌ مسايل‌ و مشكلات‌، تفاوت‌ها و اختلاف‌ نظرهاي‌ كمتري‌ دارند، در نتيجه‌ بيشترفرصت‌ پيدا مي‌كنند كه‌ به‌ يكديگر برسند و از زندگي‌شان‌ لذت‌ واقعي‌ ببرند. (1)
زوج‌هاي‌ گروه‌ اول‌، براي‌ حل‌ و رفع‌ مسايل‌ و مشكلات‌ موجود در زندگي‌ مشتركشان‌، از ابزار،تجهيزات‌، شگردها، راهكارها و تدابير زيركانه‌تر و بهتري‌ برخوردارند. (4)

roya آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 11-01-2011, 12:08 PM   #2
(کاربر طلایی)
 
roya آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 972   (نمایش پست ها)
تشکر: 14
65 بار در 56 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Point نتایجنتایج


اگر امتيازتان‌ بين‌ 17 تا 20 است‌:
به‌ شما تبريك‌ مي‌گوييم‌! شما به‌ خوبي‌ از نقاط ضعف‌ و قوت‌شخصيت‌ خودتان‌ آگاهيد و معنا و مفهم‌ واقعي‌ زندگي‌ مشترك‌ و همسرداري‌ را كاملا و به‌ خوبي‌ درك‌كرده‌ايد. شما مي‌دانيد كه‌ هر ارتباط مشتركي‌، از فراز و نشيب‌هاي‌ خاصي‌ برخوردار است‌ و قادريدخودتان‌ را با آنها هماهنگ‌ و سازگار سازيد و مشكلات‌ و موانع‌ را از سر راه‌ برداريد. در هنگام‌ مواجهه‌ بايك‌ اختلاف‌ نظر يا اختلاف‌ سليقه‌ با همسرتان‌، ابتدا خود را به‌ جاي‌ او مي‌گذاريد و از دريچه‌ ديد او به‌مسايل‌ مي‌نگريد، اشتباهات‌ خود را به‌ راحتي‌ مي‌پذيريد و در صورت‌ لزوم‌ حاضريد مصالحه‌ و گذشت‌كنيد. قطعا با اين‌ روحيه‌ ايثار و همدلي‌ كه‌ شما داريد، حتي‌ قادريد كوه‌ را از جاي‌ خود بلند كنيد و از يك‌زندگي‌ مشترك‌ پر از صلح‌ و صفا و آرامش‌ برخوردار باشيد.


اگر امتيازتان‌ بين‌ 13 تا 16 است‌:
شما از روحيه‌اي‌ فداكار و ايثارگر برخورداريد، ولي‌، مايليدهمسرتان‌ نيز، به‌ موقع‌، شما را درك‌ كند و از خودگذشتگي‌ نشان‌ دهد. ممكن‌ است‌، در هنگام‌ مواجهه‌ بامشكلات‌، ابتدا، كمي‌ خودتان‌ را ببازيد و دچار حالت‌ سردرگمي‌ و بلاتكليفي‌ شويد، ولي‌ خيلي‌ زود به‌خودتان‌ مي‌آييد و اوضاع‌ را به‌ بهترين‌ نحوي‌، سر و سامان‌ مي‌دهيد. متأسفانه‌، در هنگام‌ پذيرفتن‌اشتباهات‌ و خطاهايتان‌، كمي‌ سرسخت‌ و لجوجانه‌ عمل‌ مي‌كنيد، ولي‌، با كمي‌ تأمل‌ و سبك‌ و سنگين‌كردن‌ جوانب‌ امر، قادريد به‌ راهكارهايي‌ مناسب‌ دست‌ يابيد و بر موانع‌ و مشكلات‌ فايق‌ آييد.


اگر امتيازتان‌ بين‌ 9 تا 12 است‌:
شما فردي‌ سرسخت‌ و خودرأي‌ هستيد و بر اعتقادات‌ و باورهاي‌ريشه‌ دار و عميق‌ تان‌ به‌ شدت‌ اصرار مي‌ورزيد و مايليد آنها را در زندگي‌ مشتركتان‌ اعمال‌ نماييد. اين‌ به‌شرطي‌ خوب‌ است‌ كه‌ ابتدا، بتوانيد به‌ تفاهمي‌ با همسرتان‌ در اين‌ زمينه‌، دست‌ يابيد و بعد از گذشت‌چند سال‌ از زندگي‌ مشتركتان‌ و شناخت‌ هر چه‌ بيشتر با يكديگر، با هم‌ فكري‌ همسرتان‌ آنها را با در نظرگرفتن‌ وضعيت‌ ارتباطتان‌، به‌ كار گيريد. متأسفانه‌ در هنگام‌ مواجهه‌ با مشكلات‌ و موانع‌، به‌ سرعت‌ دست‌و پايتان‌ را گم‌ مي‌كنيد و قادر نيستيد بدون‌ گرفتن‌ كمك‌ فكري‌ از اطرافيانتان‌ به‌ رفع‌ و حل‌ آنها بپردازيد.بهتر است‌ در اين‌ طور مواقع‌، ابتدا به‌ غور و بررسي‌ پيرامون‌ مشكل‌ پيش‌ آمده‌ بپردازيد و با گرفتن‌ كمك‌فكري‌ و معنوي‌ از همسرتان‌، بدون‌ دخالت‌ دادن‌ اطرافيان‌، مشكلات‌ راحل‌ نماييد.


اگر امتيازتان‌ بين‌ 5 تا 8 است‌:
ابتدا بايد به‌ اين‌ سؤال‌ پاسخ‌ دهيد: آيا معنا و مفهوم‌ واقعي‌ زندگي‌مشترك‌ و ارتباطي‌ دو جانبه‌ را به‌ درستي‌ درك‌ كرده‌ايد؟ اگر پاسخ‌ تان‌ به‌ اين‌ سؤال‌ منفي‌ است‌ (كه‌ حتماهمين‌ طور است‌، چون‌ امتيازات‌ شما نمايانگر آن‌ است‌) قبل‌ از تصميم‌گيري‌ براي‌ ازدواج‌، بايستي‌ به‌زندگي‌ مشترك‌ آرام‌ و پر از تفاهم‌ زوج‌هاي‌ اطرافتان‌ دقيق‌ شويد و راهكارهاي‌ مدبرانه‌ آنها را فرا بگيريد.متأسفانه‌، از قدرت‌ تصميم‌گيري‌ بالايي‌ برخوردار نيستيد و حرفهاي‌ ديگران‌ به‌ سرعت‌ و به‌ سهولت‌رويتان‌ اثر مي‌كنند، بدون‌ اين‌ كه‌ پيرامون‌ آنها بينديشيد و بعد از كمي‌ جرح‌ و تعديل‌ در آنها، اقدام‌ كنيد.زندگي‌ مشترك‌ به‌ سان‌ خياباني‌ دو طرفه‌ است‌ كه‌ بايد حق‌ و حقوق‌ طرفين‌ در آن‌، به‌ طور يكسان‌ ومساوي‌ رعايت‌ شود، وگرنه‌ مشكلات‌ و موانعي‌ بر سر راهتان‌ قد علم‌ مي‌كنند كه‌ حل‌ و رفع‌ آنها غيرممكن‌ است‌!

roya آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
تست روانشناسی, روانشناسی


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


Heavy Bomber   Alcoholicity    Compotation    Allowedly    Heavy Armed    Catimini    Empoison    Consumedly    Chibouk    Impendent    According As    I Think wow    Discommend    Rub Al Khali    Foresaid


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است