قدیمی 11-01-2011, 02:37 PM   #1
(کاربر طلایی)
 
roya آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 972   (نمایش پست ها)
تشکر: 14
65 بار در 56 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Kiss تست روان شناسی - آيا مادر نمونه‌اي‌ هستيد؟
آيا مادر نمونه‌اي‌ هستيد؟!

خواهشمنداست به سئوالات زير با دقت پاسخ دهيد و سپس نتایج را ببینید.
ابتدا سوال را به دقت بخوانید. پاسخی را که متناسب با وضعیت شما است انتخاب نموده و عدد جلوی پاسخ را یادداشت نمایید. سپس این اعداد را با هم جمع نموده و با قسمت نتایج مراجعه نمایید.1. تا به‌ حال‌، چند مرتبه‌ به‌ خاطر فعاليت‌هاي‌ مرتبط با فرزندانتان‌ (مثل‌ حضور در جلسات‌آموزگاران‌، شركت‌ در انجمن‌ اوليا و مربيان‌ و امور خيريه‌ و غيره‌) در مدرسه‌ آنها حاضر شده‌ايد؟
به‌ دفعات‌، هر مرتبه‌ كه‌ حضورتان‌ در مدرسه‌ لازم‌ و ضروري‌ باشد، از شركت‌ در جلسات‌خودداري‌ نمي‌كنيد. (1)
شايد يك‌ يا دو مرتبه‌، آن‌ هم‌ به‌ اين‌ علت‌ كه‌ مجبور شده‌ايد. (0)


2. اگر از صميمي‌ترين‌ دوستتان‌، درخواست‌ كنند كه‌ شما را در چند كلمه‌ توصيف‌ كند، او مي‌گويد:
شما زني‌ عاشق‌ و پايبند زندگي‌ و فرزندانتان‌ هستيد. (1)
شما زني‌ سختكوش‌، پرمشغله‌، قاطع‌ و جدي‌ هستيد. (0)


3. زماني‌ كه‌، مسئله‌ نظافت‌ خانه‌ به‌ ميان‌ مي‌آيد، شما:
در اين‌ زمينه‌، نهايت‌ سعي‌ و تلاشتان‌ را به‌ كار مي‌بنديد تا هميشه‌ منزلي‌ آراسته‌ و تميز داشته‌باشيد و در اين‌ مورد، از هيچ‌ كوششي‌ فروگذار نخواهيد كرد. (1)
معتقديد كه‌ گاهي‌ اوقات‌ لازم‌ است‌ ابتدا به‌ فكر كارهاي‌ ديگر باشيد و نظافت‌ و تميزكاري‌ خانه‌ رادر اولويت‌ قرار نمي‌دهيد، چرا كه‌، نظم‌ و آراستگي‌ آن‌ چندان‌ اهميتي‌ ندارد. (0)


4. آيا قادريد بين‌ نيازها و مطالبات‌ فرزندان‌ و خواسته‌هاي‌ فردي‌ خودتان‌، تعادلي‌ برقرار سازيد؟
معمولا نيازها و مطالبات‌ فرزندانتان‌ بر خواسته‌هاي‌ فردي‌تان‌ ارحجيت‌ پيدا مي‌كنند. (1)
معمولا خواسته‌هاي‌ شخصي‌تان‌ برنيازها و مطالبات‌ فرزندانتان‌ ارجحيت‌ پيدا مي‌كنند. (0)


5. استنباط شخصي‌تان‌ از شغل‌ تان‌ چيست‌؟
شغل‌تان‌ براي‌ پول‌ در آوردن‌ بايد هر طور شده‌ حفظ شود و در زندگي‌تان‌ حرف‌ اول‌ را مي‌زند وكاملا از ضرورت‌ آن‌ آگاهيد. (0)
شغل‌ تان‌ براي‌ رضايت‌ خاطر شخصي‌ و تقويت‌ عزت‌ نفس‌ و جسارتتان‌ خيلي‌ مهم‌ و ضروري‌است‌. (1)


6. زماني‌ كه‌ صحبت‌ از كارها و فعاليت‌ هاي‌ مرتبط با فرزندانتان‌ به‌ ميان‌ مي‌آيد، شما:
در انتخاب‌ به‌ آنها كمك‌ مي‌كنيد، چرا كه‌، معتقديد آنها به‌ راهنمايي‌ها و دستورالعمل‌هاي‌سودمند شما نيازمند هستند. (1)
حق‌ انتخاب‌ را مستقيما به‌ خود فرزندانتان‌ واگذار مي‌كنيد، چرا كه‌، آنها براي‌ خود فردي‌ مستقل‌هستند و بايد از سنين‌ پايين‌، ايستادن‌ روي‌ پاي‌ خود و متكي‌ نبودن‌ به‌ ديگران‌ را ياد بگيرند، هر چند درزمينه‌ انتخاب‌، مرتكب‌ اشتباهاتي‌ شوند. (0)


7. در صورت‌ شاغل‌ بودن‌، شغل‌تان‌ و در صورت‌ خانه‌دار بودن‌، امور مربوط به‌ خانه‌ و خانه‌ داري‌،چه‌ اهميتي‌ برايتان‌ دارند؟
آن‌ را مهمترين‌ مسئله‌ زندگي‌تان‌ در نظر مي‌گيريد و هميشه‌ آن‌ را در اولويت‌ قرار مي‌دهيد. (0)
آن‌ را مهم‌ در نظر مي‌گيريد، ولي‌، تا جايي‌ كه‌ بتوانيد محبت‌ كردن‌ به‌ فرزندانتان‌ و گذراندن‌ وقت‌بيشتر با آنها را در اولويت‌ قرار مي‌دهيد. (1)


8. آيا در فعاليت‌ها و امور داوطلبي‌ مثل‌ شركت‌ در انجمن‌ اولياء و مربيان‌، سازماندهي‌ كارهاي‌پيشاهنگي‌، تبليغ‌ مسايل‌ مذهبي‌ و غيره‌، به‌ صورت‌ داوطلبي‌ خدمت‌ مي‌كنيد؟
بله‌، هميشه‌. (1)
خير، به‌ هيچ‌ وجه‌. (0)


9. زماني‌ كه‌ به‌ ياد فعاليت‌ها و كارها و تفريحات‌ دوران‌ كودكي‌ خودتان‌ مي‌افتيد، آيا مايليدفرزندانتان‌ هم‌ مثل‌ شما، در آن‌ كارها و تفريحات‌ شركت‌ داشته‌ باشند؟
بله‌، كاملا مايليد كه‌ فرزندانتان‌ هم‌ مثل‌ خودتان‌ از انجام‌ آن‌ فعاليت‌ها و سرگرمي‌ها لذت‌ ببرند. (1)
خير، زندگي‌ گذشته‌ شما هيچ‌ ارتباطي‌ با زندگي‌ فرزندانتان‌ ندارد و اصلا دوست‌ نداريد آنهاچيزي‌ از خاطرات‌ دور شما بدانند. (0)


10. ظرف‌ يك‌ ماه‌ گذشته‌، به‌ خاطر كارهاي‌ شخصي‌ و يا مسايل‌ مرتبط با شغل‌ خارج‌ از منزلتان‌،چند مرتبه‌، غذايتان‌ به‌ موقع‌ حاضر نشده‌ است‌؟
يك‌ يا دو مرتبه‌ (1)
به‌ كرات‌، آن‌ چنان‌ كه‌ دقيقا دفعات‌ آن‌ را به‌ خاطر نمي‌آورم‌. (0)


11. آيا به‌ نظر خودتان‌، مادري‌ هستيد كه‌ بيشتر در كنار فرزندانتان‌ به‌ سر مي‌بريد. هميشه‌ و هر زمان‌ كه‌كه‌ بخواهند مي‌توانند روي‌ شما حساب‌ كنند؟
بله‌ و شايد مادري‌ فداكارتر و ايثارگرتر از اكثر ديگر مادران‌ باشيد. (1)
خير و شايد مادري‌ خود محورتر و خودخواه‌تر از اكثر ديگر مادران‌ باشيد. (0)


12. اگر يكي‌ از دوستانتان‌، به‌ صورت‌ اتفاقي‌، گذرش‌ به‌ اتاق‌ خواب‌ فرزندانتان‌ بيفتد، با خود مي‌گويد:
چه‌ اتاق‌ تميز و آراسته‌اي‌، حتما مادر اين‌ بچه‌ها، وقت‌ زيادي‌ را به‌ نظافت‌ و مرتب‌ كردن‌ اين‌اتاق‌ اختصاص‌ مي‌دهد. (1)
چه‌ اتاق‌ به‌ هم‌ ريخته‌ و نامرتبي‌، حتما مادر اين‌ بچه‌ها، وقت‌ كافي‌ براي‌ نظافت‌ و آراستن‌ اين‌اتاق‌ ندارد. (0)


13. آيا هميشه‌ و دائما طوري‌ برنامه‌ ريزي‌ و زمان‌ بندي‌ مي‌كنيد تا كارهاي‌ مشتركي‌ را با فرزندانتان‌انجام‌ دهيد؟
خير، بيشتر ترجيح‌ مي‌دهيد كه‌ آنها به‌ راه‌ خود بروند و شما هم‌ به‌ راه‌ خودتان‌ و دوست‌ نداريدخودتان‌ را گرفتار مسايل‌ و امور شخصي‌ فرزندانتان‌ كنيد. (0)
بله‌، در طول‌ روز، حتما چند ساعتي‌ را صرف‌ انجام‌ كارهاي‌ مشترك‌ با فرزندانتان‌ مي‌كنيد، چرا كه‌مايليد از نقطه‌ نظرات‌، خواسته‌ها، گرايشات‌ و سلايق‌ آنها بيشتر سر در بياوريد. (1)


14. آيا بر اين‌ باوريد كه‌ وقتي‌ فرزندانتان‌ به‌ اندازه‌اي‌ بزرگ‌ شوندكه‌ بتوانند در فعاليت‌هاي‌ فردي‌شركت‌ كنند و اوقات‌ زيادي‌ از روز را دور از شما به‌ سر ببرند، دچار تغيير و تحولاتي‌ نامطلوب‌ مي‌شوند؟
بله‌، احتمالش‌ زياد است‌ كه‌ آنها دوستان‌ نابابي‌ پيدا كنند، خيلي‌ از اوقاتشان‌ را به‌ بطالت‌بگذرانند، گرفتار عادات‌ بد و ناپسند شوند و يا حتي‌ به‌ سيگار و مواد مخدر گرايش‌ پيدا كنند. (0)
خير، به‌ اين‌ ترتيب‌، آنها مستقل‌، متكي‌ به‌ نفس‌ و جسور مي‌شوند و خودشان‌ را بهتر مي‌شناسندو از اين‌ رو، زودتر قادر مي‌شوند كه‌ زندگي‌ مستقلي‌ را آغاز كنند و راه‌ زندگي‌ در پيش‌ رويشان‌ شفاف‌تر وواضح‌تر مي‌شود. (1)


15. آيا مشغله‌ها و كارهاي‌ مرتبط با فرزندانتان‌ آن‌ چنان‌ متعدد و زياد به‌ نظرتان‌ مي‌آيندكه‌ گاهي‌اوقات‌ سد و مانعي‌ در برابر امور شخصي‌ خودتان‌ به‌ شمار بيايند؟
بله‌، و شما هم‌ خواسته‌ها و نيازهاي‌ خاصي‌ در زندگي‌ داريد كه‌ بايد توجه‌ خاصي‌ به‌ آنها نشان‌دهيد و نمي‌توانيد هميشه‌ و دربست‌ در اختيار كارهاي‌ فرزندانتان‌ قرار داشته‌ باشيد. (0)
خير، شما هميشه‌ كارهاي‌ مرتبط با فرزندانتان‌ را در اولويت‌ قرار مي‌دهيد و هر چقدر هم‌ كه‌ درگيرمسايل‌ شخصي‌ خودتان‌ باشيد، زماني‌ كه‌ آنها به‌ وجودتان‌ نياز دارند، در كنارشان‌ هستيد و به‌ ياريشان‌مي‌شتابيد. (1)


16. زماني‌ كه‌ در تلاشيد تا تعادلي‌ بين‌ كارهاي‌ خارج‌ از خانه‌ و امور داخلي‌ خانه‌ و فرزندان‌، تعادلي‌برقرار كنيد، اغلب‌:
كارهاي‌ خارج‌ از خانه‌ بر امور داخلي‌ خانه‌ و فرزندان‌ مي‌چربند. (0)
امور داخلي‌ خانه‌ و فرزندان‌ بر كارهاي‌ خارج‌ از خانه‌ مي‌چربند. (1)


17. آيا از وقتي‌ فرزندانتان‌ در سنين‌ خردسالي‌ به‌ سر مي‌برند، به‌ فكر آينده‌ و برنامه‌هاي‌ دراز مدتشان‌هستيد؟
خير، چرا كه‌ وقت‌ كافي‌ نداريد و معتقديد كه‌ هر مسئله‌اي‌ را بايد در وقت‌ مناسب‌ خودش‌ موردبررسي‌ قرار دهيد. كسي‌ چه‌ مي‌داند كه‌ در آينده‌ چه‌ اتفاقي‌ مي‌افتد؟ (0)
بله‌، چرا كه‌ مسايل‌ مربوط به‌ فرزندان‌ و آينده‌ آنها، از اهميت‌ خيلي‌ بالايي‌ برخوردارند و همه‌برنامه‌ ريزي‌هاي‌ دوران‌ خردسالي‌ آنها، نقش‌ بسيار مهم‌ و بسزايي‌ را در آينده‌ و سرنوشت‌شان‌ ايفامي‌كنند. (1)


18. اگر همين‌ امروز، برنده‌ ميليون‌ها تومان‌ پول‌ نقد از يك‌ قرعه‌كشي‌ شويد، شما:
هم‌ چنان‌ به‌ شغل‌ بيرون‌ از منزلتان‌ ادامه‌ مي‌دهيد، اگرچه‌، تفريح‌ و سرگرمي‌هاي‌ بيشتري‌چاشني‌ زندگي‌تان‌ مي‌كنيد. (0)
از شغل‌ تان‌ استعفا مي‌دهيد و خانه‌داري‌ راانتخاب‌ مي‌كنيد تا بيشتر بتوانيد به‌ كارهاي‌ فرزندانتان‌رسيدگي‌ كنيد. (1)


roya آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 11-01-2011, 02:39 PM   #2
(کاربر طلایی)
 
roya آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 972   (نمایش پست ها)
تشکر: 14
65 بار در 56 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Point نتایجنتایج


امتياز بين‌ صفر تا 8:
شما مادري‌ خودمحور، مسامحه‌ كار و راحت‌ طلب‌ هستيد. در كل‌، با وجود عشق‌ و علاقه‌ زياد به‌فرزندانتان‌، مايليد خواسته‌ها و نيازهاي‌ فردي‌ تان‌ را در اولويت‌ قرار دهيد، چرا كه‌، به‌ عنوان‌ يك‌ انسان‌مستقل‌، حق‌ و حقوق‌ ويژه‌ و زيادي‌ براي‌ خود قائليد. مسايلي‌ مالي‌ و ظواهر و زرق‌ و برق‌ زندگي‌ برايتان‌اهميت‌ خيلي‌ زيادي‌ دارند، آن‌ چنان‌ كه‌، گاهي‌ سخت‌ شيفته‌ و گرفتار آنها مي‌شود و از جنبه‌ معنوي‌زندگي‌ غافل‌ مي‌گرديد. رضايت‌ خاطر و خشنودي‌ فردي‌ شما را به‌ اوج‌ مي‌رسانند و گاهي‌ احساس‌مي‌كنيد كه‌ فرزندانتان‌ سد راه‌ موفقيت‌ها و پيشرفت‌هايتان‌ در زندگي‌ شده‌اند و از اين‌ رو، نسبت‌ به‌ آنهابي‌تفاوت‌ و بي‌توجه‌ مي‌شويد. بايد بدانيدكه‌ وقتي‌ زني‌، مادر مي‌شود، لازم‌ است‌ از بلند پروازي‌ها وجاه‌طلبي‌هاي‌ شخصي‌اش‌ بگذرد، امور و خواسته‌هاي‌ فرزندش‌ را در اولويت‌ قرار دهد و فرزندش‌ را به‌عنوان‌ آينه‌ تمام‌ نماي‌ پيشرفت‌هاي‌ فردي‌اش‌ در آينده‌ در نظر بگيرد. قطعا تلاش‌ها و تلاش‌هاي‌ شما به‌عنوان‌ يك‌ مادر، هرگز به‌ هدر نمي‌رود و با برنامه‌ ريزي‌هاي‌ صحيح‌ و مناسب‌ مي‌توانيد فرزنداني‌ سخت‌كوش‌، ساعي‌، موفق‌، متعهد و باوجدان‌ به‌ جامعه‌ تحويل‌ دهيد.


امتياز بين‌ 9 تا 18:
شما مادري‌ ايثارگر، از خودگذشته‌، فداكار، دلسوز، متعهد، مهربان‌، خوش‌ خلق‌ و همدل‌ هستيد. بايدبه‌ شما مادر نمونه‌ تبريك‌ گفت‌! فرزندان‌ شما در زندگي‌تان‌، حرف‌ اول‌ را مي‌زنند و نقش‌ كليدي‌ را ايفامي‌كنند. در واقع‌، از زماني‌ كه‌ مادر شده‌ايد، خودتان‌ را فراموش‌ كرده‌ايد و در مسايل‌ و امور مرتبط بافرزندانتان‌ غرق‌ شده‌ايد. اين‌ خوب‌ است‌، به‌ شرط آن‌ كه‌، هويت‌ خودتان‌ را به‌ عنوان‌ يك‌ فرد مستقل‌ وبي‌نياز از ياد نبريد! تمام‌ برنامه‌ ريزي‌هاي‌ شما با در نظر گرفتن‌ جداول‌ زماني‌ فرزندانتان‌ صورت‌ مي‌گيرندو گاهي‌ آن‌ چنان‌ از خود غافل‌ مي‌شويد كه‌ حتي‌ رسيدگي‌ به‌ امور شخصي‌تان‌ را از ياد مي‌بريد. در هرحال‌، بايد به‌ فرزندانتان‌ تبريك‌ گفت‌ كه‌ چنين‌، مادر نمونه‌اي‌ دارند!

roya آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
تست روانشناسی, روانشناسی


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


Heavy Bomber   Alcoholicity    Compotation    Allowedly    Heavy Armed    Catimini    Empoison    Consumedly    Chibouk    Impendent    According As    I Think wow    Discommend    Rub Al Khali    Foresaid


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است