قدیمی 11-01-2011, 02:04 PM   #1
(کاربر طلایی)
 
roya آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 972   (نمایش پست ها)
تشکر: 14
65 بار در 56 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
j1nm تست روانشناسی - آیا کمال گرایی بیش از اندازه،سد راه خوشبختی است؟آيا كمال‌ گرايي‌ بيش‌ از اندازه‌، سد راه‌ خوشبختي‌ و سعادت‌ شما مي‌شود؟!

خواهشمنداست به سئوالات زير با دقت پاسخ دهيد و سپس نتایج را مشاهده کنید.
ابتدا سوال را به دقت بخوانید. پاسخی را که متناسب با وضعیت شما است انتخاب نموده و عدد جلوی پاسخ را یادداشت نمایید. سپس این اعداد را با هم جمع نموده و با قسمت نتایج مراجعه نمایید.1. وقتي‌ كودك‌ خردسالي‌ بيش‌ نبوديد و در رابطه‌ با بزرگ‌ شدن‌ و رشد، به‌ خيالبافي‌ مي‌پرداختيد،اميدوار بوديد كه‌ زندگي‌تان‌:
در اكثر مواقع‌، آن‌ چنان‌ از كنترل‌ خارج‌ شده‌ و از اختيار به‌ در رفته‌ باشد كه‌ نتوانيد حتي‌ به‌ يادبياوريد كه‌ در ابتدا چه‌ فكري‌ در سر داشتيد! (0)
در بردارنده‌ چالش‌هاي‌ دشوار و آميزه‌اي‌ از سخت‌ كوشي‌ و پرتلاشي‌ باشد، آن‌ چنان‌ كه‌ بتوانيدظرف‌ چهار ساعت‌ خوابتان‌ در شبانه‌ روز، از عهده‌ پرداختن‌ و رسيدگي‌ به‌ موقعيت‌هاي‌ به‌ شدت‌ پرتنش‌و استرس‌زا برآييد، در غير اين‌ صورت‌ احساس‌ كاهلي‌ و تنبلي‌ به‌ شما دست‌ مي‌دهد! (1)
آميزه‌ متناسبي‌ از مشكلاتي‌ باشد كه‌ از طريق‌ آن‌ بتوانيد قدرت‌، توان‌، طاقت‌، پشتكار، ثبات‌،استقامت‌ و پايداري‌تان‌ را به‌ ثبوت‌ برسانيد! (2)


2. دوستانتان‌ را افرادي‌ در نظر مي‌گيريد، كه‌:
به‌ سختي‌ اسامي‌ آنها را به‌ ياد مي‌آوريد و اميدواريد كه‌ به‌ زودي‌ زود، تجديد ديداري‌ با آنهاداشته‌ باشيد. (0)
آن‌ چنان‌ غرق‌ در زندگي‌ و مسايل‌ مربوط به‌ آن‌ هستند كه‌ نگران‌ حفظ ارتباط با آنها هستيد! (1)
مايليد هر روز از آنها خبر داشته‌ باشيد و در مورد معناي‌ حقيقي‌ زندگي‌ با آنها تبادل‌ نظر كنيد. (2)


3. در حال‌ حاضر، ارتباطتان‌ با همسرتان‌:
بيشتر اوقات‌ آرام‌، باثبات‌ و متعادل‌ است‌، به‌ غير از مواقعي‌ كه‌ با هم‌ دعوا و اختلاف‌ نظر داريد. (0)
به‌ يك‌ رابطه‌ داغ‌ و پرشور شباهت‌ دارد. هر زمان‌ كه‌ از يكديگر دور هستيد، در آتش‌ ديدار مجددهم‌ مي‌سوزيد و وقتي‌ در كنار هم‌ هستيد، اين‌ آتش‌ شعله‌ورتر و سوزان‌تر مي‌شود! (1)
به‌ يك‌ پيوند ناگسستني‌ عاطفي‌ شباهت‌ دارد و كاملا بر اين‌ باوريد كه‌ در كنار همسرتان‌، همه‌نيازها و خواسته‌هاي‌ عاطفي‌ و احساسي‌تان‌ برآورده‌ مي‌شوند. (2)


4. زماني‌ كه‌ مروري‌ روي‌ روياها و خيالپردازي‌هاي‌ دوران‌ خردسالي‌تان‌ داريد، به‌ اين‌ فكر مي‌افتيدكه‌:
حتما در آن‌ زمان‌ در سرزمين‌ خيالي‌ روياها زندگي‌ مي‌كرديد و پاهايتان‌ در هوا بودند! (0)
به‌ حيرت‌ مي‌افتيد كه‌ چگونه‌ تك‌ تك‌ روياها و آرزوهاي‌ دوران‌ خردسالي‌تان‌ دقيقا به‌ همان‌شكلي‌ كه‌ اميدوار بوديد و مي‌پنداشتيد، رنگ‌ واقعيت‌ به‌ خود گرفته‌اند! (2)
از اين‌ تعجب‌ مي‌كنيد و شگفت‌ زده‌ مي‌شويد كه‌ در آن‌ سن‌ و سال‌ كم‌، دامنه‌ فكري‌ و ذهني‌تان‌، تاچه‌ حد، گسترده‌ و وسيع‌ بود! (1)


5. بيشتر افرادي‌ كه‌ در اطرافتان‌ هستند:
ااگر شما تا اين‌ حد، غرق‌ در گرفتاري‌ها و نگراني‌هاي‌ زندگي‌تان‌ نبوديد، آنها مي‌توانستند كاري‌كنند تا احساس‌ خيلي‌ خوبي‌ را در شما به‌ وجود آورند. (1)
آن‌ چنان‌ از يكديگر دوريد و از نظر احساسي‌ و فكري‌ از هم‌ فاصله‌ داريد كه‌ آنها حتي‌ نمي‌توانندنام‌ خانوادگي‌ شما را به‌ ياد بياورند! (0)
هميشه‌ در كنارتان‌ گام‌ بر مي‌دارند و در هر حالي‌ حامي‌ و پشتيبان‌ شما هستند، آن‌ چنان‌ كه‌اطمينان‌ داريد كه‌ در كنارشان‌ به‌ چشم‌ انداز مشتركتان‌ از زندگي‌، نزديك‌ مي‌شويد. (2)


6. حالا روال‌ زندگي‌ روزمره‌تان‌:
مملو از روزها و شبهاي‌ شيرين‌ و به‌ ياد ماندني‌ است‌، چرا كه‌ در كنار همسري‌ خوش‌ قيافه‌،ثروتمند و بلندنظر زندگي‌ مي‌كنيد كه‌ تمام‌ سعي‌ و تلاشش‌ بر اين‌ است‌ كه‌ لبخند به‌ چهره‌ شما بنشاند! (1)
تمام‌ مدت‌، در حال‌ پيشروي‌ و ثمربخشي‌ است‌، چرا كه‌ همه‌ سعي‌ و تلاشهاي‌ بي‌وقفه‌تان‌ به‌ ثمرنشسته‌اند، صاحب‌ خانه‌اي‌ تميز و راحت‌ هستيد و فرزنداني‌ مؤدب‌ و بانشاط داريد كه‌ وقتي‌ پدرشان‌ ازسركار بر مي‌گردد، با رويي‌ خوش‌ به‌ سويش‌ مي‌شتابند و از صميم‌ قلب‌ به‌ او خوش‌ آمد مي‌گويند. (2)
هيچ‌ شباهتي‌ به‌ آن‌ زندگي‌اي‌ ندارد كه‌ روزگاري‌ در آرزوي‌ آن‌، شبها را به‌ صبح‌ مي‌رسانديد. صرفاروالي‌ يكنواخت‌ و كسل‌ كننده‌ را طي‌ مي‌كند و مملو از ناراحتي‌ها، رنجش‌ها و زحمت‌هايي‌ است‌ كه‌ همه‌افراد آنها را در زندگي‌ مشتركشان‌ تجربه‌ مي‌كنند! در واقع‌، مسيري‌ نزولي‌ و راكد را طي‌ مي‌كند. (0)


7. در كل‌، نقطه‌ نظرتان‌ در مورد جنس‌ مخالف‌ چيست‌؟
آنها هم‌ درست‌ مثل‌ افرادي‌ از جنس‌ خودتان‌، همتايان‌ احساسي‌، فكري‌ و عاطفي‌ شما هستندو احساس‌ مي‌كنيد كه‌ نقاط مشترك‌ زيادي‌ با آنها داريد. (2)
فقط لازم‌ است‌ كمي‌ ترغيب‌ و تشويق‌ شوند تا بتوانند دقيقا به‌ احساسات‌، حالات‌ روحي‌،انديشه‌ها و خلق‌ و خوي‌ طرف‌ مقابلشان‌ پي‌ ببرند. (1)
حضور و وجود آنها در بيشتر اوقات‌، لازم‌ و ضروري‌ است‌! (0)


8. بيشتر شبها، وقتي‌ به‌ رختخواب‌ مي‌رويد:
ااطمينان‌ داريد كه‌ درخلال‌ روز، نهايت‌ سعي‌ و تلاشتان‌ را براي‌ بهبود زندگي‌تان‌ به‌ كار بسته‌ايد،نقاط ضعف‌ و خطاهايي‌ داشته‌ايد و فردا، در جهت‌ مثمرثمر ساختن‌ زندگي‌ تان‌، كوشش‌ بيشتري‌ از خودنشان‌ خواهيد داد، چرا كه‌ آينده‌ از آن‌ شماست‌. (2)
در حالي‌ كه‌ تلويزيون‌ يا راديو روشن‌ است‌، به‌ سرعت‌ در خواب‌ عميق‌ و سنگيني‌ فرو مي‌رويد. (0)
از مرور و يادآوري‌ لحظات‌ مثمرثمر، فوق‌ العاده‌ و منحصر به‌ فرد آن‌ روز، غرق‌ در شادماني‌ ولذت‌ مي‌شويد. (1)

roya آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 11-01-2011, 02:05 PM   #2
(کاربر طلایی)
 
roya آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 972   (نمایش پست ها)
تشکر: 14
65 بار در 56 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Point نتایج


نتایج


اگر امتيازتان‌ بين‌ صفر تا 5 است‌:
متأسفانه‌، شما بيش‌ از حد كمال‌ گرا و ايده‌اليست‌ هستيد، آن‌ چنان‌ كه‌ فرصت‌هاي‌ عالي‌ و استثنايي‌ رادر زندگي‌تان‌ ناديده‌ مي‌گيريد و به‌ دنبال‌ غيرممكن‌ها هستيد! شما، فردي‌ خيالپرداز و رويايي‌ هستيد واكثر مواقع‌ در قصري‌ به‌ سر مي‌بريد كه‌ براي‌ خود در آسمانها بنا كرده‌ايد. شما به‌ جاي‌ جستجو براي‌ يافتن‌نقاط قوت‌ در اطرافيانتان‌، نقاط منفي‌ و ضعف‌ آنها را پيدا مي‌كنيد و با گذاشتن‌ آنها زير ذره‌بين‌، بزرگشان‌مي‌كنيد و از آنها غولي‌ براي‌ خود مي‌سازيد. در حالي‌ كه‌، لازم‌ است‌ بدانيد كه‌ زندگي‌ مملو از نقاط مثبت‌و دلپذير است‌ و اگر كمي‌ سطح‌ خواسته‌ها و توقعات‌ بالايتان‌ را كاهش‌ مي‌دهيد، قادريد از يك‌ زندگي‌آرام‌ و بي‌دغدغه‌ در كنار عزيزانتان‌ لذت‌ ببريد.


اگر امتيازتان‌ بين‌ 6 تا 10 است‌:
شما آميزه‌اي‌ از فردي‌ كمال‌ گرا و فردي‌ واقع‌ بين‌ هستيد. شما در هر چيزي‌ به‌ دنبال‌ يافتن‌ ملاك‌ها وآرمانهاي‌ خاص‌ خودتان‌ هستيد، ولي‌، درست‌ و به‌ موقع‌ به‌ خود مي‌آييد و قادريد بيشتر مواقع‌ ازفرصت‌هاي‌ بي‌نظير زندگي‌تان‌، استفاده‌ صحيح‌ به‌ عمل‌ آوريد. گاهي‌ اوقات‌، حس‌ تنها ماندن‌ به‌ شدت‌آزارتان‌ مي‌دهد و از اينرو، مايليد با دوستان‌ و خويشاوندان‌ نزديك‌ خود، بيشتر نشست‌ و برخاست‌داشته‌ باشيد و گاهي‌ هم‌ آن‌ چنان‌ در پيله‌ انزوا و گوشه‌ نشيني‌ خود فرو مي‌رويد كه‌ خارج‌ كردنتان‌ از آن‌وضعيت‌، واقعا، دشوار است‌! اگر بتوانيد همواره‌، جانب‌ اعتدال‌ را رعايت‌ كنيد، قطعا، دوستان‌ بيشتري‌پيدا مي‌كنيد و قادر خواهيد بود كه‌ از همه‌ فرصت‌هاي‌ زندگي‌تان‌، نهايت‌ استفاده‌ را به‌ عمل‌ آوريد.


اگر امتيازتان‌ بين‌ 11 تا 16 است‌:
شما بهترين‌ بهره‌ را از فرصت‌هاي‌ زندگي‌تان‌ به‌ عمل‌ مي‌آوريد! فردي‌ واقع‌ بين‌ و كارآمد هستيد كه‌ بادرهم‌ آميختن‌ پشتكار، اراده‌، ابتكار و ثبات‌ يك‌ زندگي‌ ايده‌آل‌ و متناسب‌ براي‌ خود فراهم‌ آورده‌ايد. شمااز دوران‌ كودكي‌، از زندگي‌ مشترك‌ متعادل‌ و ايده‌ آل‌ زوج‌هاي‌ اطرافتان‌، الگوبرداري‌ كرده‌ايد و حالا آن‌ رادر زندگي‌ مشترك‌ خود با همسر و فرزندانتان‌ اعمال‌ مي‌كنيد و از سازگاري‌ و هماهنگي‌ حاصله‌ از آن‌،نهايت‌ لذت‌ را مي‌بريد. حتي‌ مي‌توان‌ گفت‌ از شكست‌ اطرافيانتان‌، درس‌ عبرت‌ مي‌گيريد و از تجربه‌ناشي‌ از آن‌، زندگي‌ روزمره‌ خود را مثمرثمرتر و بارورتر مي‌سازيد. به‌ شما تبريك‌ مي‌گوييم‌!

roya آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
تست روانشناسی, روانشناسی


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


Heavy Bomber   Alcoholicity    Compotation    Allowedly    Heavy Armed    Catimini    Empoison    Consumedly    Chibouk    Impendent    According As    I Think wow    Discommend    Rub Al Khali    Foresaid


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است