قدیمی 15-01-2011, 11:49 PM   #1
(کاربر معمولی)
 
parisa آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
محل سکونت: ساري
نوشته ها: 15   (نمایش پست ها)
تشکر: 4
10 بار در 8 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Toyou آرامش در اتاق خواب
آرامش در اتاق خواب

اتاق خواب يكي از مهمترين قسمت‌هاي خانه است كه در مباحث انرژي درماني بسيار زياد به آن توجه شده است. بزرگسالان حدود يك سوم روز خود را در اين اتاق به استراحت سپري مي‌كنند در حالي كه كودكان و نوجوانان زمان بيشتري را به تنهايي در اتاق خود سپري مي‌كنند. بر همين اساس ضروري است كه مطمئن باشيم اتاقي كه در آن مي‌خوابيم و استراحت مي‌كنيم، داراي شرايط مناسب براي به آرامش رساندن ما هست يا خير؟ البته نبايد جنبه رمانتيك اين فضا را نيز فراموش كرد.
ورودي

يك اتاق خواب تاريك و به هم ريخته مي¬تواند در شما ايجاد افسردگي، سستي و احساسات منفي كند، به خصوص هنگام خواب كه ذهن¬تان همچنان بيدار است.

قبل از اينكه وارد اتاق خواب شويد به ورودي آن توجه كنيد. بهتر است دري را براي اين اتاق در نظر بگيريد كه با چرخش حداقل 90 درجه باز شود. زيرا اگر اين مقدار كمتر باشد احساس محدوديت ايجاد مي¬شود. برخي روانشناسان نصب يك شيء را در اين اتاق براي خوش¬آمدگويي به خودتان پيشنهاد مي¬كنند. اين پيام خوش‌آمدگويي مي¬تواند هر چيزي باشد، از يك تابلوي نقاشي گرفته تا عكس، شومينه يا حتي يك قطعه از مبلمان منزل كه خاص و زيباتر از بقيه است. تا آن جايي كه چيدمان اتاق خواب¬تان اجازه مي¬دهد سعي كنيد از به كارگيري رنگ¬هاي قرمز يا طلايي در اتاق خواب خودداري كنيد. به جاي اين رنگ¬ها بهتر است از رنگ¬هاي آرام‌بخشي مثل آبي، سبز يا زرد استفاده كنيد.


تخت‌خواب


• تخت‌خواب بايد رو به جهت دلخواه و مورد علاقه شما باشد، طوري كه وقتي دراز مي‌كشيد قسمتي از اتاق را ببينيد كه دوست داريد. ترجيحاً توصيه مي‌كنيم كه تخت‌خواب خود را به سمت قبله قرار دهيد زيرا اين كار اثرات روحي مثبتي دارد و انرژي مثبت به سمت شما هدايت مي‌شود.

• بهترين جايگاه براي قرارگرفتن تخت‌خواب، جايي‌ است كه از بيرون اتاق ديد نداشته باشد و افرادي كه بيرون اتاق خواب در قسمت‌هاي ديگر خانه هستند قادر نباشند تخت را به راحتي مشاهده كنند.

• بهتر است تخت¬تان را طوري قرار دهيد كه بتوانيد هنگام بيدار شدن و گشودن چشم¬هايتان به آساني از آنجا در اتاق را ببينيد. مشاهده در از اين موضع، به شما احساس اطمينان و قدرت مي¬دهد.

• دقت داشته باشيد تخت شما مستقيم روبه‌روي در نباشد، به طوري¬كه هنگام خواب وقتي پاهايتان را دراز مي¬كنيد، به سوي در اتاق خواب قرار نگيرد زيرا اين موقعيت وضعيت مناسبي براي آرامش در خواب نيست.

• تخت‌خواب بايد كمي از زمين ارتفاع داشته باشد كه هوا در فضاي خالي زير تخت جريان يابد.

• تخت‌خواب بايد تا حد امكان از عناصر طبيعي ساخته شده باشد مثل چوب و بامبو. البته اگر علاقه‌مند به تخت‌هاي فلزي هم هستيد، استفاده از آنها مانعي ندارد.

• وسايل گرمايشي و الكتريكي را نزديك تخت‌خواب خود قرار ندهيد.

• تشك‌هاي آبي به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود زيرا نبرد بين دو عنصر آب و آتش، باعث مي‌شود فرد خوابي ناآرام و بي‌ثبات داشته باشد.

• تخت‌خواب حتماً بايد پشت به ديوار قرار بگيرد نه پشت به پنجره، زيرا در اين صورت احساس ناامني براي فرد ايجاد مي‌شود.

• بهترين شكل قرار گرفتن تخت‌خواب، حالتي است كه تخت پشت به ديوار باشد و فرد يا هر يك از زوج‌ها بتوانند به راحتي از هر سمت تخت به آن وارد و از آن خارج شوند.

• چنانچه قصد داريد از ميز پاتختي كنار تخت استفاده كنيد، توصيه مي‌كنيم حتما اين كار را به صورت قرينه در دو طرف تخت انجام دهيد و از قرار دادن تنها يك پاتختي در يك طرف تخت خودداري كنيد.


درها و پنجره‌ها


• در و پنجره‌ها نبايد در اتاق خواب مقابل هم قرار گرفته شوند زيرا انرژي مثبتي كه از در يا پنجره‌اي وارد اتاق خواب مي‌شود از در و پنجره مقابل خارج خواهد شد و تجربه ثابت كرده است همين دليل باعث بروز بيماري‌هايي در فرد مي‌شود.

• اگر در حمام به اتاق خواب شما باز مي¬شود، بهتر است هميشه در حمام بسته باشد تا به طور ناخودآگاه آرامش و خواب شما مختل نشود.

• در خصوص ديگر مبلمان اتاق خواب نيز دقت كنيد؛ اشياء تيز را در جهت تخت قرار ندهيد. آينه¬ را پاي تخت قرار ندهيد بلكه آن را با زاويه در كناره¬هاي تخت بگذاريد. بهتر است تخت شما در جهت تابش نور مستقيم از بالاي سر نباشد.


نظم و ترتيب


مرتب بودن اتاق‌ها در ايجاد آرامش بسيار مهم است. به هم¬ريختگي مانع جريان طبيعي انرژي مي¬شود و شما را از خواب راحت محروم مي‌كند.

• سعي كنيد از قرار دادن اشياء مربوط به كارتان مانند كتاب، كاغد و كامپيوتر در اتاق خواب پرهيز كنيد. اين اشياء باعث مي¬شود حتي هنگام خواب نيز ذهن شما درگير مسائل كاري¬ بوده و استرس داشته باشيد.

• زير تخت¬تان اشياء و لوازم اضافي انباشته نكنيد. اگر تخت¬تان كشو دارد، تنها لباس‌ها و ملحفه‌هاي تميز را در آن نگهداري كنيد.

• وجود كشو‌هايي پر از لباس‌ها و وسايل قديمي و بدون استفاده در اتاق خواب، سبب مي‌شود كه انرژي در اتاق راكد بماند و حس كسالت و بي‌حوصلگي به وجود آيد.

• انباشته كردن لباس‌ها روي كمدها يا ميز توالت باعث مي¬شود نتوانيد با تمركز و نظم لازم افكار خود را مرتب كنيد. اگر وقتي از خواب بيدار مي¬شويد اولين چيزي كه چشم¬تان به آن مي¬خورد ريخت¬وپاش و درهم¬برهمي باشد، بدون آنكه بدانيد چرا، از ابتداي صبح احساس افسردگي و ناآرامي مي¬كنيد.

• سعي كنيد لوازم برقي و سيم¬هاي بلند آنها را بيرون از اتاق خواب قرار دهيد.

• از قرار دادن گل و گياه فراوان در اتاق خواب پرهيز كنيد.

• اگر به علت كمبود جا اتاق خواب شما خيلي مرتب نيست، سعي كنيد مكان خواب¬تان را طوري انتخاب كنيد كه كمي از اين ريخت¬وپاش‌ها دور باشد؛ يعني يك گوشه خلوت و دنج را براي آرامش خود برگزينيد.

• وقتي ريخت¬وپاش‌هاي اتاق را مرتب كرديد، به سراغ كمدها برويد و آنها را نيز مرتب كنيد. بيشتر ما تنها 20 درصد از لباس‌هاي¬مان را استفاده مي¬كنيم درحالي كه 80 درصد آنها بدون مصرف هستند. اگر لباسي را در مدت يكسال نمي¬پوشيد بهتر است خود را از شر آن خلاص كنيد زيرا لباس¬هايي كه هيچ‌گاه مصرف نمي¬شوند انرژي منفي را به خود جذب مي¬كنند. عمل دور انداختن چيزهايي كه به آنها احتياج نداريد به شما احساس خوبي مي¬دهد.


چيدمان


• پيشنهاد مي¬شود هر چند وقت يك بار محل تابلوها، عكس¬ها، وسايل تزييني و بقيه وسايل را عوض كنيد تا انرژي تازه وارد فضا شود؛ تغيير، احساس خوبي را به انسان القا مي¬كند.

• قاب عكس‌ها و ديگر قاب‌ها در اتاق خواب بايد به صورت زوج باشد. چنانچه مجرد هستيد و عكس دو نفري با كسي نداريد، توصيه مي‌كنيم حتماً يك عكس از يك زوج مثلاً پدر و مادر خود را در اتاق خواب خود قرار دهيد.

• آينه در اتاق خواب نبايد مقابل تخت‌خواب قرار گيرد و تصوير آن را منعكس كند. زيرا زماني كه ما خواب هستيم روح از جسم جدا مي‌شود. و در آن هنگام وجود آينه در مقابل تخت روح را آزار مي‌دهد.

• آينه نبايد طوري قرار گيرد كه نور چراغ‌هاي روشن داخل خيابان را به داخل اتاق منعكس كند زيرا اين مورد به شدت باعث آزار فرد در نيمه شب مي‌شود.

• بهترين حالت قرارگيري آينه مقابل يك منظره زيبا و دوست داشتني براي فرد است كه اين منظره مي‌تواند يك عكس باشد.


تجهيزات الكتريكي


وجود وسايل الكتريكي در اتاق خواب به دو دليل مضر هستند، اولا اينكه اين وسايل نقش اصلي اتاق را كمرنگ‌تر مي‌كند و ثانيا امواج الكتريكي ساتع شده از آنها براي افرادي كه در اتاق خواب هستند اثر سوء دارد. بنابراين تا حد امكان از قرار دادن وسايلي از قبيل تلويزيون و راديو در اتاق خواب اجتناب كنيد.

جالب است كه برخي از افراد يك خط تلفن در اتاق خواب خود قرار مي‌دهند! اين كار به هيچ عنوان صحيح نيست. شما حتي زماني كه قصد استراحت و خوابيدن در اتاق خواب را داريد گوشي موبايل خود را نيز بايد داخل كيف به صورت بي‌صدا يا خاموش قرار دهيد. هيچ‌چيز آزاردهنده‌تر از اين نيست كه با صداي ناهنجار تلفن از خواب بپريد، اين اتفاق به شدت روحتان را آزار مي‌دهد.
نورپردازي اتاق خواب نيز بايد به صورتي باشد كه ضمن تامين نور كافي براي اتاق، شدت زيادي نداشته باشد.


ویرایش توسط roya : 16-01-2011 در ساعت 09:23 AM
parisa آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


Heavy Bomber   Alcoholicity    Compotation    Allowedly    Heavy Armed    Catimini    Empoison    Consumedly    Chibouk    Impendent    According As    I Think wow    Discommend    Rub Al Khali    Foresaid


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است