قدیمی 16-01-2011, 06:31 AM   #1
roya
(کاربر طلایی)
 
roya آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jan 2011
نوشته ها: 972
Cool نوجوانان و مواد مخدرنوجوانان و مواد مخدر –پيشگيري و معالجه


درقرن 21درآ ن دوره مواد مخدر رشد كرد ، آنها درتفريح و در مايحتاج روزانه اجتماع ودر همه جا بودند. اغلب اين مايحتاج روزانه مواد مخدر بطور قانوني و غير قانوني در بچه ها و نوجوانان بطور ثابت مي ماند و بعدا" انها را معتاد ميكند.درابتدا مواد مخدر در سن كودكي منع شود . تا 50% از وابستگي به مواد مخدر ميتواند ارثي باشد، و بقيه 50% موقعيت زندگي برروي آنها تاثير گذار است .

كودكان با بيماري كمبود Hyperaktivitats بيشتر توسط مواد مخدر در خطر هستند. در هرصورت آگاهي دادن و پيشگيري كردن بهتر از منع كردن است .

چه زماني ما در مورد اعتياد صحبت بكنيم ؟


Cannabis" موادي از حشيش" امروزه بعنوان بيماري مسري در اين دهه توليد مي شود و بويژه براي نوجواناني خطرناك است كه ناخشنودي ، رنجش ، كمبود آينده و تصميم نگران كننده ميگيرند . آنها با مصرف اين مواد شيميايي كه بر مغزشان اثر مي گذارد و بظاهر آنها ميتوانند تفريح خوب دوست داشتني رضايت بخشي را تجربه كنند . و جوانان براي سر گرمي مواد مخدر متفاوتي راآزمايش مي كنند .


ماده اي كه ماده اعتياد نسيت

ما ماده اي را تشخيص مي دهيم كه ماده اعتياد نيست مانند اعتياد به خوردن، اعتياد به الكل ، اعتياد به نيكوتين ، در مقابل اعتياد به حشيش و هروئين اختلال در خوردن ، بازي – يا اعتياد به خريد . ما در مصرف مواد مخدر لذت بردن و بدرفتاري و اعتياد را تشخيص مي دهيم . يك مصرف بالا نبايستي به معنيي اعتياد باشد . زيرا ما در ابتدا از اعتيادي صحبت مي كنيم كه هروقت ميخواهيم احساس خوبي داشته باشيم بيشتر از آن استفاده مي كنيم و براي ترك از آن پديده ترك در آن ديده ميشود.


به خطر افتادن نوجوانان

براي مقدمه من جدديد ترين نتيجه تحقيقات Bielefeld كه براي آگاهي در سال 2003 در كنفرانس شهر مونيخ انجام شده است. 10 % از كودكان چه از طريق قانوني و غير قانوني براي تجربه مصرف مي كنند ، و در سن نوجواني به يك مواد ثابت وابستگي پيدا مي كنند. در اين تحقيق از 597 نوجوان بين سنين 25 تا 12 سال مصاحبه انجام شده و از آن 21% خيلي خطرناك و 55% خطرناك و 24 5خطر كمتر را نشان داده است . اهميت متفاوت مواد مخدر در اين ارقام جدول ديده مي شود .

الكل 92%- نيكوتين 88%- cannabis 62%- speed and amphetamine 16%- Ecstasy 14%- Pilze 16%- kokain 13% - LSD 9%- Heroin 2%
چه كاري انجام بدهيم؟ اولين قدم پيشگيري ناميده مي شود
بيماري روحي و اعتياد دقيقا"باهم روخ مي دهند ، راجع به تاريخچه و مشكلات آن بايد در كودكستان ها اطلاع رساني شود . ما بايستي در اين سنين آ نها را هوشيار كنيم و به آنها پيشنهاد كمك بكنيم . از اين آگاهي كه ميدهيم در شروع سن بلوغ و ميتوانند پيشگيري را به خوبي تشخيص بدهند و در اجتماع هم به آنها نمي توانند نفوذ كنند. ما بايستي در سن كودكي و نوجواني يك "نه" روشن وواضح بگوييم با آگاهي و عمل به موقع ميتوانيم احتمالا" خيلي از انسانها را از اعتياد نجات بدهيم . بجاي اينكه آنان را با انگشت اشاره نشان بدهيم بايستي به آنان كمك بكنيم كه نمونه هايي ازآن ذكر شده است .


آگاهي پيشگيري ناميده ميشود


اگاهي توسط پزشك – اگاهي توسط مدارس- آگاهي توسط مراكز مشاوره- عمل الگو گرفتن – آموزش براي مستقل شدن – كمك براي مبتلايان ويا وابستگان – طلب كردن بجاي لوس بار آوردن – تشخيص دادن احاس و از آن امتناع كردن


برخورد با سوءاستفاده مواد مخدر


اطلاعات جمع آوري كنيد- در مورد مشكل بخواهيد – در صحبت با كلمه "من" شروع كنيد- بيشتر مسئوليت را تحمل كنيد – برويد به مركز مشاوره – از ترس اجتناب كنيد و عكس العمل بالانشان بدهيد – از گروه ها استفاده كنيد . بعد از آگاهي عمل رفتار تراپي را انجام بدهيد – ديدتان را به مثبت گسترش بدهيد – هم فكريتان را نشان بدهيد – شتاب در پيشگيري بكنيد – الگو باشيد – هم صحبت بمانيد .


تراپي وابسته به مواد مخدر


دليل آوردن بجاي تهديد – تهديد و اطلاع دادن روشهايي هستند كه نتيجه كمي در سن نوجوانان دادند و اگثرا"اينگونه مطالب گفته ميشود. ضرهاي جانبي – بوي دهان – دندان هاي زرد – انگشتان زرد- مشكل گوارشي- پيري زود رس پوست- چرك هاي عميق پوستي .


مواد مخدر را تشخيص بدهيد وبعد مورد خطا ب قرار بدهيد


اين نكته خيلي مهم است كه اول مواد مخدر را تشخيص بدهد ، تا خانواده و معلم تغيير رفتار نوجوانان را با هوشياري بتوانند متوجه و در اين رابطه با آنان صحبت كنند.


راهنمايي برخورد كردن نوجوانان باخودشان

اين كار را به پايان برسان – سعي بكن كه در تجزيه وتحليل مثب باشي تا منفي – تو بايد بخواهي كه چيزي را عوض بكني – بلند شو كاري را انجان بده بجاي اينكه با آرامش بنشيني – شروع كن – ديد مثبت به خودت داشته باش .
كنترل: چه چيز براي تو از همه مهمتر است ؟ از خودت زياده طلبي نكن – براي خودت يك مربي ورزش پيدا بكن – يك چيز را فقط انجام بده – مراقب خلق خوي خوب خودت باش- طرحي براي ساعت شخصي خودت انجام بده .

roya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
دوره نوجوانی, روانشناسی نوجوانان


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است

انتخاب سریع یک انجمن

Heavy Bomber   Alcoholicity    Compotation    Allowedly    Heavy Armed    Catimini    Empoison    Consumedly    Chibouk    Impendent    According As    I Think wow    Discommend    Rub Al Khali    Foresaid


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است