روانشناسی، روانکاوی، روانسنجی، روانپزشکی، مشاوره، مقالات و تست ها

روانشناسی، روانکاوی، روانسنجی، روانپزشکی، مشاوره، مقالات و تست ها (http://psychology.harferooz.com/index.php)
-   طرح مشکلات پیرامون اعتماد به نفس (http://psychology.harferooz.com/forumdisplay.php?f=2)
-   -   ترس از حرف زدن در جمع (http://psychology.harferooz.com/showthread.php?t=2476)

الهه 25-03-2013 01:20 PM

ترس از حرف زدن در جمع

نمیتونم در جمع حرف بزنم:106:

mohamad_goodboy 26-03-2013 10:10 PM

سلام
آهسته و پیوسته گام بردارین...
دانشجوی روان شناسی باید الگو باشه ها!
تمرین کنین تو اتاقتون که مثلا با تخته ی وایت برد برای چند نفر دارین صحبت میکنین...
این موضوع گستردس بیشتر راجبه ش حرف بزنین تا بحث کنیم در موردش...
ترم چند هیتین؛چند سالتونه و...
آخه اینها خیلی مهم هستن تا یه مشاور بتونه بهتون کمک کنه...
متشکرم:53:

الهه 04-04-2013 11:28 AM

ترم 6 هستم 22 سالمه، نه اینکه نتونم ولی بیشتر اقات مخصوصا جلو غریبه ها نمیتونم حرف بزنم

mohamad_goodboy 04-04-2013 03:08 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط الهه (پست 3142)
ترم 6 هستم 22 سالمه، نه اینکه نتونم ولی بیشتر اقات مخصوصا جلو غریبه ها نمیتونم حرف بزنم

سلام
ببینین اصلا سخت نیست!
خوشبختانه همه ی ما دیگه تو منزل خودمون اتاق خصوصی داریم(بخصوص دختر خانم ها)!
شروع کنین به تمرین کردن!
بهتون که گفتم مثلا یه وایت برد که تو اتاقتون هست رو آماده میکنین،بعدش چندتا صلدلی تو اتاق میزارین و واسه ی همون صندلی های خالی شروع میکنین حرف زدن و کنفرانس دادن!
شاید بعضی ها بگم دیوونه شدم!
ولی این روش بهترین کاره که ترس آدم بریزه در اولین گام!
اگر سنتون زیاد بود مثلا بالای 28 سال اون موقع باید راهکارهای دیگه ای رو نشونتون میدادم؛چون اونموقع دیگه شخصیت انسان بکلی شکل گرفته و این ترس های کوچیک در آدماها نهادینه میشه!
پس جای شکرش بازم باقیه!
و اینکه ترم 6 روان شناسی هستین،خیلی خوبه!
تو دانشگاه سعی کنین با چندتا از دوستاتون یک میز گرد تشکیل بدین و شروع کنین به بحث کردن و کنفرانس دادن برای هم!
هربار هم به دوستاتون بگید که از بین دوستاشون کسانی رو بیارن تا یواش یواش با صحبت کردن با غریبه ها هم عادت کنین...
راحته!
سخت نگیرین...
همه ی ما این مسائل رو پشت سرگذاشتیم حتی اون روان شناس نماهایی که الان دارن جیبشون رو با سخنرانی های آبکیشون پر میکنن!
سپاس:53:

الهه 04-04-2013 11:50 PM

سلام
ممنون باشه این روش رو امتحان میکنم ببینم نتیجه ای میگیرم یانه

gashti 18-10-2013 07:18 PM

روان شناسی

به نام خدا
بااهدای سلام
بی پیر مرو تو در خرابات
دوست ارجمندم
مطالبی که در دوره دانشجویی یاد می گیرد و مطالبی که می خوانید در نگاه اول جذاب است مسایلی که شاید در جایی دیگر کمتر دیده می شود .اما این جذابیت نیازمند دقت است زیرا آنچه می خوانید می تواند در صورت عدم دقت و ممارست مشکلاتی را در بر داشته باشد .
توجه داشته باشید
آنچه می آموزید لزوما به شما مربوط نیست و تغییراتی که در افکار واحساسات بوجود می آید را به آنها مربوط نسازید.
در صورتی که بخواهید تمرین کنید حتما با راهنمایی و مشورت استاد اقدام نمایید.
این توضیح را دادم چون اکثر عزیزان دانشجو با آن مواجه می شوند.
اما در باره شما ؛علاوه بر فرمایش دوست عزیزم که مطالبی ایراد فرمودند عرض کنم که در هنگام ارتباط با دیگران سعی کنید فکر خوانی نکنید. وبجای آنها تصمیم نگیرید چه بسا برخی از همان کسانی که شما هنگام صحبت با آنها مشکل دارید بیشتر از شما دچار مشکل باشند.
پس در ارتباطها دیگر خودتان باشید و بجای آنها فکر نکنید.
راه حل دیگری که به نظرم به شما خیلی کمک خواهد کرد اینست که برای آنکه شما خجالت بکشید نخست سه اتفاق لازم است بیافتد !
۱-در باره موضوع فکر کنید
۲-تغییراتی در بدن احساس کنید
۳- رفتار ی را انجام دهید
در هر مرحله خواهید توانست با تغییراتی این پیوستگی را دچار اشکال کرده و نگذارید به رفتار ختم گردد.

متشکرم
سید رحیم گشتی

shahram25 21-10-2013 01:48 AM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط gashti (پست 3188)
به نام خدا
بااهدای سلام
بی پیر مرو تو در خرابات
دوست ارجمندم
مطالبی که در دوره دانشجویی یاد می گیرد و مطالبی که می خوانید در نگاه اول جذاب است مسایلی که شاید در جایی دیگر کمتر دیده می شود .اما این جذابیت نیازمند دقت است زیرا آنچه می خوانید می تواند در صورت عدم دقت و ممارست مشکلاتی را در بر داشته باشد .
توجه داشته باشید
آنچه می آموزید لزوما به شما مربوط نیست و تغییراتی که در افکار واحساسات بوجود می آید را به آنها مربوط نسازید.
در صورتی که بخواهید تمرین کنید حتما با راهنمایی و مشورت استاد اقدام نمایید.
این توضیح را دادم چون اکثر عزیزان دانشجو با آن مواجه می شوند.
اما در باره شما ؛علاوه بر فرمایش دوست عزیزم که مطالبی ایراد فرمودند عرض کنم که در هنگام ارتباط با دیگران سعی کنید فکر خوانی نکنید. وبجای آنها تصمیم نگیرید چه بسا برخی از همان کسانی که شما هنگام صحبت با آنها مشکل دارید بیشتر از شما دچار مشکل باشند.
پس در ارتباطها دیگر خودتان باشید و بجای آنها فکر نکنید.
راه حل دیگری که به نظرم به شما خیلی کمک خواهد کرد اینست که برای آنکه شما خجالت بکشید نخست سه اتفاق لازم است بیافتد !
۱-در باره موضوع فکر کنید
۲-تغییراتی در بدن احساس کنید
۳- رفتار ی را انجام دهید
در هر مرحله خواهید توانست با تغییراتی این پیوستگی را دچار اشکال کرده و نگذارید به رفتار ختم گردد.

متشکرم
سید رحیم گشتی

من با نظر شما مخالفت کنم؟

اکنون ساعت 02:29 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3 می باشد.