قدیمی 29-05-2011, 04:46 PM   #1
sanam
(کاربر تازه وارد)

53 حرف حساب مردها چيست؟

وقتي که تازه ازدواج مي‌کنيد، تصور داريد که شما و همسرتان با بقيه زوج‌ها فرق خواهيد داشت. به همديگر ياد‌آوري مي‌کنيد که هرگز «کليشه‌اي» رفتار نخواهيد کرد. اما ناگهان وسط يکي از دعواهاي زن و شوهري، انگار که براي اولين بار است همديگر را مي‌شنويد، فکر مي‌کنيد چقدر اين کلماتي که از دهان شوهرتان بيرون مي‌آيد آشنا هستند! آنچه که در زير مي‌خوانيد ممکن است هر ازگاهي به درد بخورد، براي اين‌که مردان هر چقدر هم که تلاش کنند از «کليشه‌اي شدن» دور بمانند، باز هم در بسياري از اوقات همانند اجداد خود عمل مي‌کنند!

وقتي مردان مي گويند:
«هر کاري که دوست داشتي انجام بده»
آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «اين کاري را که مي‌خواهي انجام بدهي من دوست ندارم، اما تو به هر حال کار خودت را مي‌کني، پس به من ربطي ندارد.»
حالا آن چه که شما بايد در جواب بگوييد:
« ببين، ما چند تا راه داريم که مي‌توانيم از بين آنها يکي را انتخاب کنيم.»
که مردان اصولا حوصله بحث کردن و کش دادن بحث بر سر اين که چه چيزي انتخاب کنند را ندارند. شما با اين کار به آن‌ها امکان اين را مي‌دهيد که ماجرا را «تمام‌شده» تلقی کنند.

وقتي مردان مي‌گويند:
«من از بحث کردن خسته شده‌ام»
آن​ها در حقيقت گفته‌اند: «تو مي‌خواهي من را وادار به قبول آنچه که مي‌گويي بکني، ولي چنين اتفاقي نخواهد افتاد.»
حالا آنچه که شما بايد در جواب بگوييد:
«من نمي‌خواهم که تو فقط از روي انجام وظيفه چيزي بگويي. من مي‌خواهم واقعا آنچه که فکر مي​کني را به زبان بياوري»
باید بدانید مردان اگر که حس کنند شما از پيش نقشه برايشان نريخته‌ايد، راحت‌تر نظرات واقعي‌شان را بيان مي‌کنند.

وقتي مردان مي گويند:
«اصلا برايم مهم نيست»
آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «من الان عصباني هستم و ادامه اين بحث فايده اي ندارد»
«باشه، اما اين براي من مهم است. مي‌شود بعد از صبحانه راجع بهش حرف بزنيم؟»
و چرا اين روش موثر است: بحث‌هاي مهم معمولا کمتر مرعوب‌کننده هستند، وقتي که در زمان مناسبي ارايه شوند.
آخرين ساعات صبح، بين 11 تا 12، زماني است که مغز بيشتر از هر زماني آمادگي پذيرش اطلاعات را دارد.

وقتي مردان مي گويند:
«پایت را از توی حلق من در بیاور»
آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «پایت را از توی حلق من در بیاور!»
این واکنش طبیعی یک مرد به همسری است که مدام شوهر خود را کنترل می‌کند. توصیه طبیعی همه روانشناس‌ها به زوج‌های جوان، این است که به خلوت همدیگر احترام بگذارید و به هم اطمینان داشته باشید.
آنچه که شما باید در جواب بگویید، چیز خاصی نیست. سکوت کنید و ببینید چه‌طور می‌شود طوری رفتار کرد که آرامش فکری دو طرفه زندگی‌تان را از اینی که هست بهتر کند.

وقتي مردان مي گويند:
«چشم عزیزم، هرچی تو بگی»
آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «باشه این دفعه رو قبول کردم، اما به وقتش خودت می‌فهمی که نظرت کاملا اشتباه بوده و آن‌وقت دیگر پشیمانی سودی ندارد.»
«من نمی‌خواهم حتما حرف، حرف من باشد. بهتر است بیشتر در مورد این موضوع فکر کنیم.»
البته شما حرف‌تان را به کرسی نشانده‌اید، اما اصولا مردان، به خصوص مردان ایرانی، مترصد این هستند که غلط بودن نظر شما به اثبات برسد. در این مواقع باید تصمیم را حتما با نظر مثبت او بگیرید تا دچار عواقب بعدي نشوید!

وقتي مردان مي گويند:
«چیزی نمی‌خورم، می خواهم از امشب رژیم بگیرم»
البته ممکن است استثنائا آدم‌هایی باشند که نگران سلامت و بالا رفتن وزن خود هستند، اما این واکنش غالبا بعد از دلخوری‌های شبانه، وسیله انتقام مرد است.
«اتفاقا من هم باید رژیم بگیرم، اما یک چیز سبکی می‌خوریم.»
به خاطر داشته باشید که وقتی یک مرد از اشتهایش مایه می‌گذارد و آن را قربانی یک ناراحتی می‌کند، ممکن است لجبازی را تا دو سه روز ادامه بدهد. اگر اعصابش را دارید که هیچ، اما اگر نه، این بهترین راه حل است و مهربانی شما جواب می‌دهد.

وقتي مردان مي گويند:
«حالا هر چي!»
آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «تو داري بيش از اندازه صحبت مي‌کني، و به من گوش نمي‌دهي و من تمرکزم را دارم از دست مي‌دهم»
حالا آن چه که شما بايد در جواب بگوييد:
«درسته، تو راست ميگي. من دارم تکرار مکررات مي‌کنم. شايد بهتر باشه من سکوت کنم و تو بگي که راجع به اين موضوع چي فکر مي‌کني»
و چرا اين روش موثر است؟ ممکن است شما با آنچه که او مي‌خواهد بگويد موافق نباشيد، اما اگر حس بکند که شما به او اهميت مي‌دهيد و به حرف‌هايش گوش خواهيد کرد، رابطه نزديک‌تري به دست خواهيد آورد.

باز نشر اختصاصی: Bartarinha.ir
sanam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش